Blog

4 października 2018

Jak wybrać dobrą kancelarię prawną?

W życiu każdego z nas mogą zdarzyć się sytuacje, kiedy będziemy potrzebować profesjonalnej pomocy prawnej. Jeszcze do niedawna wybór prawnika był nie lada wyzwaniem. Obecnie natomiast wiele osób zdaje się na opinie wystawione przez rodzinę, znajomych, w ten sposób znajdując odpowiednią kancelarię. Na co zwrócić uwagę, poszukując dobrego adwokata oraz od czego jest uzależniona cena jego usług? Zapraszamy do lektury. Na początku – sprecyzuj swoje potrzeby! Stając przed wyborem kancelarii prawnej, na samym początku warto dokładnie określić swoje oczekiwania. Do czego jest nam potrzebny najlepszy adwokat? Sprawą, którą chcemy mu powierzyć, jest rozwód, alimenty, podział majątku, a może dotyczy kwestii […]
7 sierpnia 2018

Adwokat rozwód Waszawa czyli dobry adwokat, po czym go poznać – 6 cech dobrego prawnika.

W dobie internetu, gdy prawie każda kancelaria posiada stronę internetową, znalezienie prawnika nie jest problemem, jednakże dokonanie najlepszego wyboru już takie proste wcale nie jest.
4 lipca 2018

Kredyty we frankach – kancelarie wygrywają coraz więcej spraw dla frankowiczów

Kredyty we frankach elektryzują opinię publiczną od lat. Koniec końców jednak, finalnie sporne kwestie rozstrzygane są na salach sądowych i to tam zapadają kluczowe dla frankowiczów rozstrzygnięcia. Co istotne, rozstrzygnięcia te zdają się być prawie jednomyślne na korzyść kredytobiorców.
16 kwietnia 2018

Czy warto pozwać bank mając kredyt we frankach?

Pojawiające się co pewien czas w mediach informacje, iż zapadł kolejny korzystny dla frankowiczów wyrok, powodują, że kolejni kredytobiorcy mający zaciągnięty kredyt we frankach szwajcarskich, rozważają czy również nie wystąpić na drogę postępowania sądowego i w ten sposób nie tylko odzyskać część wpłaconych środków, lecz również obniżyć ratę kredytu na przyszłość.
28 lutego 2018

Adwokat rozwód Wrocław – czyli jak wybrać dobrego adwokata do sprawy rozwodowej?

Jeżeli małżonkowie są zgodni co do samego rozwodu, ustalili między sobą wszelkie kwestie dotyczące wspólnych małoletnich dzieci oraz porozumieli się w zakresie podziału majątku wspólnego, to z reguły nie potrzebują angażować adwokata do swojej sprawy rozwodowej, gdyż bez problemu sami sobie w sądzie poradzą.