Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ADWOKAT ALIMENTY I ROZWÓD WARSZAWA

#1

W kwietniu mam rozprawę o rozwód alimenty. Żona we wniosku podała znęcanie psychiczne alimentów żąda 2000. Czy ktoś miał taki przypadek o znęcaniu? Nie pozwala mi córki nigdzie zabrać tylko w domu z jej obecności bo twierdzi ze mam na nią zły wpływ. W czwartek widziałem się z córką i co sie dowiedziałem że żona wmawia córce że jestem nie dobry dla niej (czyli żony) i mogę odwiedzac córke ale w jej domu. Gdzie córka kiedyś jeździła do mnie i problemów żadnych nie było. Co Wy na to kochani bo moim zdaniem szykują się problemy. 

Chciałbym też Was prosić o namiar na dobrego adwokata w Warszawie od alimentów i rozwodów
Odpowiedz
#2

2000zł alimentów Wow!
Odpowiedz
#3

Na waciki będzie... To alimenty na żonę czy dziecko? Nie wiem na jakim poziomie żyliście więc ciężko ocenić czy chce dużo. Ja na dziecko niepełnosprawne chciałam 750zl i tak wątpię bym dostała bo zabezpieczenie było 400. A z tym znęcaniem dobrze by było byś miał świadków którzy powiedzą jaka była atmosfera w domu
Odpowiedz
#4

O szok... Mój mąż zarabia 6 tys netto i płaci 900zl. I uważam że to na prawdę wystarczająca kwota biorąc pod uwagę też wkład w wychowanie dziecka i wydatki która matka ponosi (dalece niższe od tych co deklarowała na sprawie...). Matka też ma obowiązek partycypowac w kosztach utrzymania dziecka.

Proszę zbierać dowody na zachowanie żony, SMS maile nagrywać rozmowy. Jeśli nie ma Pan sobie nic do zarzucenia odnośnie oskarżeń żony to proszę to wykazać. Najprawdopodobniej chodzi jej o zrobienie na złość i uzyskanie jak największych alimentów. U nas było podobnie dziecko jeździło kiedy chciało do taty nie raz na całe wakacje a jak założyła sprawę to nagle zgodnie z wyrokiem 2 weekendy w miesiącu i to jeszcze co chwilę kombinowała że chore, że ciocia przyjechała z Niemiec itp. Mąż musiał sadownie rozszerzyć kontakty, ustalić godziny takie jak chciał i zagrozić kara finansowa za niestosowanie się i dopiero wtedy był spokój
Odpowiedz
#5

ok dziękuję za informację. Czy możecie mi podać nazwiska dobrych adwokatów od spraw rozwodowych i alimentacyjnych. Biorę prawnika tylko pytanie który będzie najlepszy?
Odpowiedz
#6

wpisz sobie w Google adwokat rodzinny Warszawa i poszukaj.
Odpowiedz
#7

Dokładnie tak jak poradzili wyżej, zbierać każdy dowód powołać świadków, mądry sędzia powinien się poznać, jeżeli żona wysnuła bezpodstawne oskarżenia. No chyba, że chodzi do psychologa, ale on też powinien obiektywną opinie wydać.

Jeśli masz też znęcanie to musisz mieć adwokata który ma także doświadczenie w karnych. Większość tych dobrych z rodzinnego takie doświadczenie ma bo to w miarę "standardowy" zabieg aby przekonać sąd, że to mąż jest właśnie ten zły.
Odpowiedz
#8

Sama mogę polecić kancelarię adwokata Sosnowskiego bo właśnie prowadzą mój podział majątku a rozwód już przeprowadzili z bardzo dobrym wynikiem.  Jeśli sprawa o znęcanie to chyba będziesz miał o to osobną sprawę karną więc tutaj musisz się mocno na tym temacie skoncentować. Poczytaj w internecie masz tam sporo informacji jak takie sprawy o znęcenia wyglądają
Odpowiedz
#9

Jesli naprawde nie ma pan nic sobie do zarzucenia wniesc o badania psychologiczne przez bieglych tam wszystko wyjdzie na jaw nic sie nie da ukryc a co najwazniejsze dziecko zbadaja pod kontem znecania sie psychicznego dowoedza sie czy dziecko zaznalo krzywdy czy np matka byla krzywdzoba w dziecka obecnosci wybadaja takze czy matka manipuluje dzieckiem ja takze uwzglednilam znecanie sie ale tu akurat udowodniono mezowi wiele jesli matka bedzie fikac w sadzie ze nie chce tych badan ze sie nie zgadza sad z urzedu dopusci taki dowod i wysle was na badania moj maz nie chcial badan i sedzia sama powoedziala ze o tym zadecyduje sad nie on najwyrazniej uznala ze nie chcial badan bo sie bal co moze sie tam wydac te badania trwaja kilka g biegli badaja skrupulatnie wedlug tego co beda mniec na waszych pozwach rozwodowych a co do tych alentow to baba chyba zwariowala ja na 3 mama po 300 zl na dzieci maja lozyc oboje rodzicow nie jedno takze walczyc nie dac sie pod nogi
Odpowiedz
#10

(03-26-2018, )Aguska45 napisał(a):   ja na 3 mama po 300 zl na dzieci maja lozyc oboje rodzicow nie jedno takze walczyc nie dac sie pod nogi

300 zl to bardzo małe alimenty
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości