Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ADWOKAT ALIMENTY ( prawo rodzinne )WROCŁAW

#1

Alimenty. Moj jeszcze maz pracuje i mieszka w Niemczech ja wlasnie wrocilam do Polski. Jestem w trakcie poszukiwania prawnika do sprawy o alimenty z Wrocławia dlatego proszę was o wskazanie kto ma w branży tej dobre opinie i kto wywalczy fajne alimenty przy jak najmniejszym stresie z mojej strony. 

Czy ktoras z was mial podobna sytuacje tzn szanowny malzonek jest zatrudniony na niska umowe tj 1000€ a z 3 a moze 4 razy tyle zarabia bokiem u tego samego pracodawcy. Jak to sie ma do alimentow do zasadzania kwoty? Przeciez nie jestem w stanie tego udowodnic.
Odpowiedz
#2

To alimenty będą naliczane z 1000€ jeżeli przedstawi koszt własnego utrzymania to zawiele mu nie zasądza...
Odpowiedz
#3

Dla sądu liczą się tylko oficjalne zarobki.To co dostaje twój mąż pod stołem nie będą brane pod uwagę
Odpowiedz
#4

Nie prawda, sąd bada możliwości zarobkowej a nie to, co mu przedstawia na papierku.
Odpowiedz
#5

Dokładnie, wystarczy pokazać ile się zarabia średnio na danym stanowisku.
Odpowiedz
#6

A moze zamiast wymyslac ile da sie i jak mozna wyrwac to lepiej zastanowic ile potrzeba na dziecko i udowodnic to i podzielic przez dwa bo utrzymanie kosztuje oboje rodzicow i jezeli udowodnimy koszty to sad nie bedzie patrzyl na zarobki tylko na potrzeby dziecka
Odpowiedz
#7

nie na pół, żaden sąd nie dzieli na pół. logiczne jest, że rodzic u którego przebywa dziecko ponosi większe koszty utrzymania
Odpowiedz
#8

koszty utrzymania czyli alimenty ZAZWYCZAJ idą na pół czyli jak zasadzi 1000 zł to drugie tyle ma dać teoretycznie matka
Odpowiedz
#9

Zawsze alimenty dzielone są na pół.Nie ma tak , że rodzic zasadzony o alimenty utrzymuje sam dziecko , a drugi rodzic tylko wychowuje
Odpowiedz
#10

jestem po rozprawie, ex chciał na pół a sędzina mu szybko wyjaśniła że nie ma żadnego na pół, bo jeśli ojciec bierze 4 dni dziecko w miesiącu a matka ma dziecko 26 dni, to nie jest żadne na pół, bo na logikę - to matka musi o wyzywienie przez 26 dni, to matka zawozi dziecko na zajęcia, to matka pierze itd
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości