Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Adwokat Rozwód Chorzów - sprawy rodzinne

#1

Dzien dobry. 
Za miesiąc mam rozprawę. Teoretycznie jesteśmy z mężem uzgodnieni co do warunkow opieki nad dziećmi. Podpisaliśmy porozumienie, które zostało wysłane wraz z pozwem do sądu. 

W porozumieniu odnośnie kontaktów z dziecmi są zapisy określające kto z dziecmi spędza święta, urodziny itp. 
Nie określiliśmy sposobu spędzania zwykłych weekendow. Zazwyczaj rodzice dzielą się opieką w weekendy na zmianę (co drugi weekend). Ja tego nie zrobiłam, bo ex jest dobrym ojcem. Nie unikał nigdy kontaktów i odpowiedzialności za dzieci. A wręcz domagał się dużego udziału w opiece. 
Od czasu gdy już nie mieszkamy ze sobą okazało się że to nie jest dobre rozwiązanie. Bo mąż nie zabiera dzieci do siebie na weekend. Tylko wpadnie do nas. I np. W sobote weźmie starszego na mecz. A w niedzielę młodszego do kina i na lody. Oczywiście gdy ma na to ochotę. W efekcie jest tak że ja właściwie non stop jestem z dziecmi. Nie mam kiedy wyjść sobie do kina z koleżanką, czy po prostu położyć się i patrzyć w sufit! On natomiast gdy jest zneczony dzwoni że nie przyjdzie. I ma czas dla siebie. 
Chce to zmienić. Aby każdy miał swój weekend z dziećmi. Abym ja mogła sobie coś zaplanować, coś dla siebie, bez uzgadniania tego z ex, by w tym czasie zabrał dzieci. Nie chce mu się tłumaczyć z tego że potrzebuje jechać do sklepu kupić np. Kurtkę. 
Raz go zagadnęłam o to, to spojrzał na mnie z politowaniem. I temat się zakończył. 
Chciałabym odezwać się o to podczas rozprawy rozwodowej. Aby to ustalic i zapisać w orzeczeniu rozwodowym. 

Czy jeśli tego wniosku nie ma zapisanego w pozwie rozwodowym czy ja mogę podczas rozprawy zawnioskować o uzgodnienie tego? 
Czy to nie spowoduje odlozenia rozprawy na kolejny termin? 

Chciałabym też jednak mieć ze sobą dobrego adwokata od rozwodów czy możecie polecić kogoś?
Pomoże ktoś?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości