Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Antywindykacja Warszawa - bank wypowiedział umowę

#1

Czy jeśli bank wypowiedział umowy kredytów, które były ubezpieczone, dłużnik po 3 latach regularnej spłaty stracił pracę i zaprzestal płacić. gdy dłużnik złożył wniosek o wypłatę ubezpieczenia kredytu pani przez tel poinformowała że ubezpieczenia przepadły z dniem wypowiedzenia kredytów, czy to jest możliwe?? Skoro obejmowało zabezpieczenie m. In. Utraty pracy. Chodzi o odzyskanie ubezpieczenia na poczet zadłużenia i chęć ugody i ponownej spłaty. Proszę o pomoc. Podobno są dobre kancelarie antywindykacyjne które pomagają w takich sprawach?
Odpowiedz
#2

Banki nie wypłacają ubezpieczenia kredytu, mało tego samo ubezpieczenie to jakaś fikcja , bo ubezpieczenie nie działa nawet w chwili śmierci dłużnika- banki BARDZO NIECHĘTNIE podejmują dialog w tej kwestii , żeby taka procedura zaczęła działać kierują sprawę do Sądu w poszukiwaniu spadkobierców do dziedziczenia długu
Odpowiedz
#3

Ja wyczytałam w OWU (ogólne warunki ubezpieczenia), że w przypadku czasowej niezdolności do pracy, należy mi się pokrycie przez ubezpieczyciela jednej raty kredytu. Zadzwoniłam, ale okazało się, że nie dotyczy to umowy o pracę... Jakiś absurd, bo jak wiadomo w przypadku dłuższego zwolnienia wpływy znacznie się zmniejszają, ponadto raczej b. rzadko udziela się kredytów przy braku umowy o pracę. Łatwiej chyba wygrać w totka niż otrzymać kasę z ubezpieczenia kredytu
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości