Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Co jak bank wypowie umowe

#1

Gdy bank rozwiąże umowę kredytu to czy najpierw nasyłają windykatorów ??? Czy od razu jest sprawa w sądzie i nałożony komornik ???

Ktoś wie jak to jest ???
Odpowiedz
#2

Zazwyczaj jest tak, że bank kontaktuje się z dłużnikiem w celu polubownego załatwienia sprawy. Jeżeli klient łamie deklaracje wpłaty to bank kieruje umowę do zewnętrznej firmy windykacyjnej. I umowa może być wypowiedziana na tym etapie. Później jest postępowanie sądowe i na końcu egzekucyjne.
Odpowiedz
#3

przychodziły monity o zaległej wpłacie raty ale zawsze ta rata wpłacona była z opuźnieniem,po 2 miesiącach bank wypowiedział umowę. Było wpisane że można się starać o restrukturyzacje kredytu ale pismo za puźno wysłane i nic się nie da zrobić. Teraz chodzi o to czy przejmie ten dług np windykacja Kruk, GetBack itp czy to od razu będzie nakaz sądowy i komornik
Odpowiedz
#4

Zazwyczaj jest tak, ze podstawą wypowiedzenia kredytu dla banku jest "spotkanie" się 3 zaległych rat. Polecam iść do banku, porozmawiać z kimś zajmującym się kredytami, moze to pomoze. Firma wibdykacyjna na początku prawdopodobnie bez komornika poprosi o zaległości. Ale koszty ich pracy małe nie są.
Odpowiedz
#5

Miałam wypowiedzenie kredytu,nie do końca z mojej winy.Zadzwoniłam do banku w celu wyjaśnienia i dogadania się.Odstąpienie od wypowiedzenia kredytu było możliwe,warunkiem było to,że trzeba było uregulować zaległość w ciągu 30 dni.Tak też zrobiłam i dostałam pismo o odstąpieniu.Jeśli w Twoim przypadku jest za późno i sprawa trafiła do firmy windykacyjnej(np.kruk)z nimi również możesz się dogadać.Warunkiem jest przestrzeganie terminu spłaty danej raty
Odpowiedz
#6

Są firmy co pomagają w takich sprawach a właściwie nie firmy bo z takimi nie warto współpracować tylko kancelarie adwokackie. 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości