Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Długi męża który przebywa w ZK

#1

Witam chcialam się zapytać jak to jest z długami. Tzn np meza.? wziolkredyt i z pewnych problemów życiowych nie jest w stanie go spłacić gdyż przebywa w areszcie i czy ja jako zona prowadzę z nim wspólne gospodarstwo nie mamy podziału majątku odpowiadam za te kredyty. Jak to czy ja jak złożę pismo o rozwód i podział majątku czy dalej będę odpowiadać za kredyty proszę o info gdyż nie więc co robić
Odpowiedz
#2

Czy kredyt był brany przed zawarciem małżeństwa ? Jeśli w trakcie to podział majątku ani rozwód nie zwolni Pani z płacenia kredytu.
Odpowiedz
#3

Kredyt brał tylko mąż ale po ślubie niestety.
Odpowiedz
#4

Ale dopóki nakaz zapłaty nie jest wystawiony na panią to nie musi go pani spłacać tylko mąż, jeżeli wierzyciel wskaże panią aby spłaciła za męża to wtedy tak.
Odpowiedz
#5

Czyli co ja mam zrobić bo nie jeśli kredyt nie bd splacany mogą wejść mi na mieszkanie bo jest własnością męża.a wtedy ja stracę wartościowe sprzęty itp które są kupione z mojej kieszeni i faktury są na mnie
Odpowiedz
#6

Czy w czasie brania kredytu żyli Państwo razem? Jest możliwe ustanowienie rozdzielności majątkowej. W uzasadnionych przypadkach zgodnie z art. 52 par. 2 KRiO można ustanowić rozdzielność majątkową z datą wsteczną, jednak muszą być ku temu przesłanki.
Odpowiedz
#7

Bedzie problem
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości