Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

DŁUG Provident i ultimo - komornik umorzył

#1

Mam problem. Około 3 lat temu dostałam pismo od komornika na kwotę ok 3000 zl. Nie miałam pieniędzy wiec olalam. W tym roku chciałam zacząć spłacać zaległego Provident ale sprzedali dług do ultimo. Do gadalam się z nimi ja 18 rat po 1000 zł bo okazało się ze prócz proc mają jeszcze inne moje windykacje. Z tego co pamiętała tamten rzeczony komornik sprzedał ten dług 3000 właśnie do ultimo. Wiec dzwonić ie do nich i się pytam. A oni ze komornik nie miał z xzego ściągnąć i zapadł wyrok sądu ze sprawą umorzone. Szkopuł Szkopuł tym zapadła oni nie wiedzą xzy to wyrok prawomocny. Proszę o poradę co mam zrobić. Boje się wpłacać jakiekolwiek pieniądze na konto bo nie wiem czy się panu komorników to nie przypomni...
Odpowiedz
#2

Pytanie..podpisalas z ultimo ugode? Z jakich lat dlugi
Odpowiedz
#3

Ugoda z ultimo z lat różnych i 8 lat do tylu i 3
Odpowiedz
#4

jeśli komornik umorzył, to nie znaczy,że długu nie ma, poprostu miał pół roku na to , by wykazać,czy może w tamtej chwili ściągnąć ten dług czy nie, komornik długu nie sprzeda, tylko papiery odeśle wierzycielowi, ten natomiast ma prawo dług sprzedać razem z cesją, stąd pewnie Ultimo
Odpowiedz
#5

Z tym ze ultimo jak się zapytałam o ten dług to ono nic nie wie poza tym ze komornik umorzyl
Odpowiedz
#6

Komornik sadowy to inna bajka,ale mam nadzieje ze nic z ultimo nie podpisalas ani im nie wyslalas pieniędzy,bo czuje ze jak to zrobilas to znalezli kolejnego"frajera"
Odpowiedz
#7

Powiem tak z takimi sprawami NAJLEPIEJ IŚĆ DO PRAWNIKA. Mnie te firmy naciągneły na grube pieniądze ponad moje długi.
kiedys tam ok 10 lat bylam w tak ciezkiej syt ze wzielam 3 razy w prowident.Stanelam na nogi osobiscie w biurze bylam zeby mi podane kwote splaty tego wsxystkiego i splacilam. 2 lata temu dostalam pismo od kruka ze prowadza sprawe prowidenta.Z 1000 zl uroslo do 4000 malo tego zostalam tam oszukana ale juz nie walczylam mam kare ale to nie wszystko.Ostatnia rate wplacilam we czerwcu jednak cos mnie tknelo i zadzwonilam do kruka okazalo sie ze prowiedent znowu ukryl jakas naleznosc glowna w kwocie ok 1300 zl.do dnia dzisiejszego nie otrzymalam pisma ze sprawa zamknieta choc prosilam.Radze nie lekcewazyc z
tymi firmami sie nie wygra niestety.Radze sie wszystkiego dowiedziec.
Odpowiedz
#8

ja jeszcze mam w.kruku do spłacenia około 20.000 z 36.000 ale podobno PKO im ten dług sprzedało. ..
Odpowiedz
#9

Z takimi długami tylko prawnik 
Firmy windykacyjne i banki mają całe wyspecjalizowane działy prawników więc bez pomocy prawnika niewiele się ugra
Odpowiedz
#10

powiedzcie co w przypadku takim jesli moja znajoma stracila prace i nie ma z czego splacac providenta czy jakies pismo do nich moze wyslac?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości