Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dług KRUK nieuczciwie obliczony NAKAZ ZAPŁATY

#1

Witam, mąż ma dług w Kruku, spłacane było co miesiąc w równej kwocie, wpewnym momencie (jakieś 2 lata temu) przyszło wypowiedzenie ugody więc płacić przestaliśmy. Spłaciliśmy ok 20 tysięcy, a oni nie odjeli nic z kapitału (ok 35 tys), uznali to za spłatę odsetek. Zaczęli wydzwaniac, dlaczego przestał płacić, grzecznie tłumaczył, że sami ugodę wypowiedzieli i prosił o rozliczenie tego, co spłacić do tej pory. Oczywiście takiego rozliczenia nie dostaliśmy. Mąż zgodził się na ugodę że będzie spłacał, ale sam kapitał, bo odsetki sobie już wzięli, ale wysłali warunki inne, niż wcześniej uzgodnione, więc mąż tego nie podpisał.
Było np. że wystarczy 1 dzień spóźnienia w płatności i mają prawo ugodę wypowiedzieć i liczyć dług od nowa.
Teraz przyszło pismo z sądu, wystąpili o nakaz zapłaty do sądu, sprawa w listopadzie.
W miejscu gdzie powinni wpisać kwotę wierzytelności za jaką odkupił męża dług wpisali kreskę...
Jak możemy się do tej sprawy przygotować, bardzo proszę o jakieś porady, które mogą pomóc mężowi w sądzie.
Odpowiedz
#2

Dobrze a według waszych rozliczeń ile zostało do spłaty?
Odpowiedz
#3

Nie wiemy dokładnie, bo to było tak, że mąż wpłaca cześć kwoty a druga część jego była żona. Nie wiem ile ona wplacala czy wplacala i czy wpłaca nadal. Sprawa w sądzie skierowana do męża, bo to on był głównym kredytobiorcą. W każdym razie kruk nie obniżył kapitału mimo lat spłacenia, dlatego nie podpisał mąż kolejnej ugody z nimi, zwłaszcza, że wypowiedzieli ją mimo spłat.
Odpowiedz
#4

Najważniejsz sprawa złożyliście sprzeciw od nakazu zapłaty? 
Odpowiedz
#5

nie, nie złożyliśmy. Mąż dopiero wczoraj odebrał pismo z sądu, więc termin jeszcze nie minął. Nie wiedziałam, że trzeba składać sprzeciw, myślałam, że wszystko na sprawie się załatwia.
Odpowiedz
#6

powolutku. To był nakaz czy nie było?
Odpowiedz
#7

sięgnęłam po te dokumenty, co przyszły wczoraj, powód wystąpił do sądu Rejonowego Lublin Zachód o wydanie nakazu zapłaty elektronicznie, a ten sąd stwierdził brak podstaw do wydania nakazu zapłaty i przekazał sprawę do sądu rejonowego na miejscu, więc nie ma nakazu zapłaty.
Odpowiedz
#8

Sami takiej sprawy nie ogarniecie. Potrzebny adwokat. Proponuję http://antywindykacyjnakancelaria.pl - jedna z najlepszych w Polsce kancelarii od antywindykacji


Trzeba złożyć odpowiedz na pozew i złożyć wnioski dowodowe z potwierdzeń zapłaty, przesłuchania ex i o zobowiązanie powoda do przedstawienia rozliczenia.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości