Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dobry Adwokat w Warszawie - sprawa o rozwód i znęcenie

#1

Czy możecie polecić prawnika najlepiej dobrego adwokata z Warszawy do reprezentowania w takiej sprawie i karnej i rodzinnej?

Jak udowodnić znęcanie psychiczne przez męża, niejednokrotnie zostala uderzona przez niego. Pare razy dziennie jest ponizana, wyzywana, musi robic wszystko co on jej kaze i jak ma to robic. Musi przelewac mu tyle pieniędzy ile powie (kredyt i oplaty po połowie)jezeli nie przeleje robi awanture. Ona nagrywa dyktafonem jak on do niej sie odnosi, na nagraniach ma tez np. "znowu mnie uderzysz" "gdzie z tym nozem do mnie" Maja prawie 4 letnie dziecko, dziecko wszystko slyszy jak sie odnosi do niej, byl świadkiem jak sie szarpali. Na dziecko ciagle krzyczy np ze nie umie sie ubrac. Rano jak dziecko sie obudzi krzyczy na niego i kaze isc do kąta bo on musi sobie pospać. Ściska dziecko rękoma za piszczele pozniej dziecko placze i ma siniaki. Chciala wyprowadzić sie kiedys od niego to wyrzucił jej torby i powiedział ze nigdzie sie nie wynosi. Teraz on mowi ze jak sie wyniesie dziecko zostaje znim i ma zaplacic mu za zycie znim. Codzinnie on wieczorem wypija 2-3 piwa od ponad 6lat. 

Jakie kroki trzeba wykonać aby udowodnic i uwolnić sie od takiej osoby. Jakie trzeba papiery złożyć do sadu o znecanie psychiczne, o opieke nad dzieckiem i alimenty.
Odpowiedz
#2

Ona musi to sama zgłosić za każdym razem wzywać policję założą niebieska karte
Odpowiedz
#3

nagrania- porobić stenogramy najważniejszych treści, nie całości, zgłosić do prokuratury i założyć w MOPS niebieską kartę, i radzę to szybko robić.

Do adwokata wybrać się w pierwszej kolejności ale po ciuchu. Ustalić co i jak. Zapewne przed rozwodem lepiej zalożyć najpierw sprawę karną o znęcenie, uzyskać eksmisje partnera. To wszystko jest do zrobnia
Odpowiedz
#4

Trzeba złożyć w sądzie wniosek o rozwód z orzeczeniem o winie z alimentami na dziecko i siebie z zabezpieczeniem od dnia złożenia pozwu oraz eksmisje z lokalu gdzie zamieszkuje rodzina.
Odpowiedz
#5

Dowody, najlepiej obdukcje, nagrania awantur,interwencje policji ,paru świadków i zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez męża tj art. 207 kk ,następnie czekać , bedzie wezwanie na przesłuchanie na które należy iść przygotowanym z dowodami. Bez dowodów to i najlepszy adwokat w Warszawie nie pomoże.
Odpowiedz
#6

Ja mam dość podobny problem w bliskiej mi rodzinie występuje przemoc psychiczna i fizyczna spowodowana nadużywaniem alkoholu. Była założona niebieska karta i interwencje policji. Oprawca przebywał też przez 2 dni! Na oddziale psychiatrycznym (sam zadzwonił po karetkę twierdząc, że sobie coś zrobi-oczywiście był pod wpływem) I teraz moje pytanie, jak się pozbyć takiego z domu? Rodzina na skraju wytrzymałości, żona boi się że jak wniesie o rozwód to ją poprostu zabije, mieszkanie jest służbowe- dopóki ciocia pracuje mogą tam mieszkać. Oboje są tam zameldowani. Oprawca nie wyniesie się sam, bo twierdzi że to jego. Proszę podpowiedzcie jak to ogarnąć, bo z całym szacunkiem do rodziny- patrzeć nie mogę na to co się tam wyprawia. Dziękuję
Odpowiedz
#7

W takich sytuacjach wygląda to tak, że nic się nie da zrobić do czasu aż ofiara sama nie podejmie stosownych decycji.
Tak czy siak, kluczowa sprawa to nastawienie ofiary i dowody, ale w tym przypadku z tym drugim problemu być nie powinno
Odpowiedz
#8

Założyć sprawę o znęcanie się psychiczne i fizyczne Art.207kk
Odpowiedz
#9

Przy awanturze dzwonić na policje jak go zabiorą wymienić wszystkie zamki. Przy kazdej próbie wejscie niech dzwoni na policje
Odpowiedz
#10

trzeba wniesc do prokuratury o nie zblizanie sie do osoby pokrzywdzonej
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości