Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dobry adwokat Kancelaria adwokacka Warszawa - poszukiwany

#1

Proszę o opinie o dobrych adwokatach z Warszawy. W internecie jest sporo stron z opiniami i rankingów ale w gąszczu tych opinii bardzo trudno mi wyszukać dobrego i godnego zaufania adwokata. Czy ktoś by zechciał mi pomóc i podpowie do kogo warto się udać a których prawników unikać?
Odpowiedz
#2

No wiec właśnie wybór dobrego adwokata obecnie nie jest wcale prosty. Internet jest wręcz zaspamowany przez opinie pisane na zlecenie, ba w przypadku większości adwokatów ten spam z opiniami jest wykonany na tak żenująco niskim poziomie, że aż trudno uwierzyć ze ktokolwiek w to wierzy. Osobiście jak szukałem adwokata pytałem znajomych, jak już ktoś coś mi powiedział to dopiero sprawdzałem opinie w internecie ale głównie na forach. Ważne jest aby też być dobrze przygotowanym do samego wynajęcia adwokata, wiedzieć o co pytać, jakie dokumenty podpisać, trzeba też być zorientowanym ile mniej więcej się cenią prawnicy za takie usługi jakich potrzebujemy.
Odpowiedz
#3

Krótki poradnik jak wybrać dobrego adwokata nie tylko w Warszawie:


1. Opinie o prawnikach od znajomych

Od tego warto zacząć, popytać ogólnie czy ktoś miał styczność z prawnikiem jeśli tak to jakim. Główną sprawą o której musimy pamiętać to aby prawnik o którego wypytujemy czy to radca prawny czy też adwokat prowadził dla naszego znajomego sprawę rodzajowo taką samą. Czyli jeśli szukamy kogoś do rozwodu lub podziału majątku szukamy kogoś kto miał prawnika do właśnie takich spraw a nie np: do prawa pracy. Jeśli zostaliśmy zatrzymani za jazdę po pijanemu i potrzebujemy adwokata to pytamy znajomych o adwokata od prawa karnego ( do spraw karnych bierzemy tylko adwokatów lub kancelarie adwokacie ) . Krótko mówiąc chodzi o to, że adwokata który jest najlepszy w sprawach rozwodowych wcale nie musi być dobry w sprawach karnych. Są oczywiście większe kancelarie które posiadają wiele specjalizacji i mogą być dobre w tym i w tym ale musimy to sprawdzić. Jeszcze bardziej skomplikowany robi się temat jeśli szukamy kancelarii np do prowadzenia sprawy o kredyty frankowe - tutaj takich kancelarii na rynku jest bardzo niewiele więc polecenia znajomych raczej nam za wiele nie pomogą

2. Zapoznanie się z tematem

I tak np w przypadku kredytów we frankach lub też nawet w przypadku sprawy łatwiejszej należy zapoznać sięz tematem przeczytać jaka jest problematyka sprawy aby na spotkaniu rozmawiać z prawnikiem a nie tylko go słuchać - to bardzo istotne i pozwoli nam to ocenić wstępnie wiarygodność adwokata czy radcy prawnego

3. Informacje „techniczne” odnośnie wyboru prawnika

Jest wiele stron gdzie opisuje się temat związany z wyborem prawnika. Należy się z nimi zapoznać

4. Zapoznanie się z opiniami

Poszukując prawnika np do sprawy rozwodowej w Warszawie warto wpisać w google adwokat Warszawa opinie lub adwokat warszawa rozwód - a następnie poczytać wątki na forach co i o czym piszą ludzie. Warto brać to wszystko z dystansem i gdy np danego adwokata notorycznie poleca w samych superlatywach wiele osób można wtedy podejrzewać, że są to wpisy sponsorowane. Takie opinie mogą nas naprowadzić ale należy do tego podejść z dystansem

5. Spotkanie oraz rozmowa z adwokatem

Gdy już jesteśmy przygotowani z adwokatem należy się spotkać i porozmawiać. Z prawnikiem musimi się dobrze rozumieć więc nawet jak jest dobry ale czujemy dyskomfort w rozmowie z prawnikiem należy przemyśleć czy chcemy mu zlecić sprawę
Odpowiedz
#4

Bardzo fajny wpis. Ja poszukując adwokata jak dotąd mogę powiedzieć tylko, że wpisywałem np adwokat Warszawa opinie albo dobry adwokat prawo spadkowe Warszawa i wyszukiwało jakieś tematy lub opinie np na stronie ofachowcach.pl czy też wątki na forum e-prawnik.pl. Jest trochę do poczytania ale tyle tam różnych informacji, że w sumie nie wiadomo komu zaufać
Odpowiedz
#5

Dzięki za pomoc i opinie, już znalazłem bardzo fajnego adwokata do sprawy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości