Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dobry adwokat od Prawo Pracy Warszawa

#1

Witam mam pytanie. Co mozna zrobic z przelozonym ktory stosuje mobbing. Zachowuje sie agresywnie poniza krzyczy. Mamy w pracy Pania ds personalnych ale wszystko jest ciagle zamiatane pod dywan. Chciała bym go podać do sądu ale czytałam, że są to trudne sprawy i potrzeba do tego dobrego prawnika. Czy możecie kogoś polecić albo ewentualnie co jeszcze można zrobić do kogo się zgłosić przed złożeniem sprawy w sądzie?
Odpowiedz
#2

Możesz zgłosić do pipu. Jak to zrobisz to idziesz na otwartą wojnę. Chyba lepiej iść teraz do adwokata i niech on poradzi co zrobić. Nie rób nic na własną rękę bez konsultacji bo wiesz jak jest. Firma ma pieniądze wezmą dobrą kancelarię adwokacką i wyjdzie, że to twoja wina. Do takich spraw trzeba się przygotować i do tego czasu trzymać język za zębami.
Odpowiedz
#3

Proponuję najpierw jakiś dyskretny dyktafon by nagrac go. Najpierw puścic jemu nagranie nagrywajac tym samym innym aparatem jego reakcję. Donos nie zawsze moze wyjść na dobre a taki czyn moze bardzo zmienić osobę, która stosuje tego typu zagrywki w stosunku do przelożonych. Znam przypadek agresora, który chodzi na paluszkach i uważa na to co robi i mówi w sposób szczególny.
Odpowiedz
#4

(03-19-2018, )Piybull napisał(a):  Proponuję najpierw jakiś dyskretny dyktafon by nagrac go. Najpierw puścic jemu nagranie nagrywajac tym samym innym aparatem jego reakcję. Donos nie zawsze moze wyjść na dobre a taki czyn moze bardzo zmienić osobę, która stosuje tego typu zagrywki w stosunku do przelożonych. Znam przypadek agresora, który chodzi na paluszkach i uważa na to co robi i mówi w sposób szczególny.

Nie mozna kogos nagrywac bez jego wiedzy.nagraj go ale mu tego nie pokazuj.masz miec tylko to nagranie dla siebie w razie sprawy jako dowod.
Odpowiedz
#5

Zacznij od wyszukania w internecie informacji czym jest mobbing i jak go udowodnić. Często pracownikom wydaje się, że to mobbing a w sądzie okazuje się coś innego.
Odpowiedz
#6

Jeśli nagrasz kogos bez jego zgody rzn jesli jie wie, ze jest nagrywany to takiego nagrania nie przyjma jako dowod,
Odpowiedz
#7

(03-19-2018, )Joana6789 napisał(a):  Jeśli nagrasz kogos bez jego zgody rzn jesli jie wie, ze jest nagrywany to takiego nagrania nie przyjma jako dowod,

Dlatego trzeba na końcu poinformować że niewłaściwe zachowanie zostało nagrane i że bedzie słuzyć jako dowód na to ze pan/pani stosuje mobbing. Rozumiem że to może być nie zgodne z prawem ale to napewno jest mniejszy czyn niż znęcanie sie psychiczne nad pracownikiem. Osoba zdrowo myśląca powinna zrozumieć swój błąd i sprawa nie musi zakończyć się w sądzie.
Odpowiedz
#8

uznaja jako dowod w sadzie.Nagranie sluzy do obrony i udowodnienia winy .Zgłosić do PiP i od razu pozew do sądu co sobie będziesz zdrowie marnować chyba i tak nie chcesz już tam pracowac co?
Odpowiedz
#9

(03-19-2018, )Skeszszsz napisał(a):   i tak nie chcesz już tam pracowac co?

On jawnie przy ludziach pozwala sobie juz za duzo i moja cierplieosc sie skonczyla w tym momencie. Mam zamiar cos zrobic bo tal dalej pracowac sie nie da i tu nie chodzi tylko o mnie a tez o innych pracownikow. 
Odpowiedz
#10

Trzeba zbierać dowody, nagrywać rozmowy itp. bo mobbing niestety trzeba udowodnić. Jak są inni pracownicy to też swiadkowie. Ale wiadomo jak jest dziś powiedzą, że jasne zeznają w sądzie a jak założysz sprawę to nikt nic nie wie. Ludzie dają się zastraszyć czy przekupić i zostaniesz sama.

Dobry adwokat podstawa i od tego zaczynasz, policz sobie koszty czy cie stać! Bo wiesz możesz stracić pracę do tego adwokata koszty a może to nie być sprawa jedna czy dwie to dobrze policz.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości