Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dobry adwokat rozwody Gliwice

#11

Ktoś próbował rozwód z orzeczeniem o winie bez adwokata. Nie za bardzo mam kasę aby płacić prawnikowi
Odpowiedz
#12

U mnie orzekanie winy, biegly psycholog i kupa swiadkow. Smile W takie coś bym nie wchodziła bez adwokata, ja nawet zapominałam swoje pytania co miałam zapisane do świadków z nerwów, wszystko musiał mówić adwokat
Odpowiedz
#13

Ja też tak miałam psycholog dla tego że chcieli sprawdzić więzi między matka i córka i ojcem i córka. Można by było szybciej jak obie strony Chca to się nazywa za porozumieniem stron jedna sprawa i koniec ale niestety niektórym nie jest to dane.
Odpowiedz
#14

A czy można zmienić pozew z orzekania o winie na bez w trakcie rozprawy i jak to dokładnie wygląda? Złożyłem pozew z orzekaniem o winie ale teraz podczas sprawy moja Pani mecenas stwierdziła, że jednak lepiej by było bez winy. Pytanie też jak się z nią rozliczyć jak na początku zainkasowała za rozwód z orzekaniem a teraz będzie bez?
Odpowiedz
#15

Witajcie ja bardzo pilnie potrzebuje pomocy. Rozprawę o rozwód mam jutro. Niestety nie mam adwokata i nie wiem czy do jutra kogos znajdę a bardzo się boję. Rozwód w sądzie w Gliwicach. Czy ktoś może powiedzieć o co będzie pytał sąd na rozprawie?
Odpowiedz
#16

Pytania od sądu są raczej proste, gorzej z pytaniami od męża bo mogą zaskoczyć. Sąd mnie pytał np o

Czy kocha Pani męża
Czy między Państwem jest jeszcze miłość
Z jakiego powodu Pani złożyła wniosek o rozwód
Do jakiego rodzaju zachowań dochodziło
Czy widzi Pani jakąkolwiek możliwość żeby Państwo się pojednali
Czy prowadzicie wspólne gospodarstwo domowe
Czy jest pomiędzy wami więź fizyczna
Czym się na codzień zajmował mąż
Czy i kiedy ustało pożycie seksualne
Odpowiedz
#17

Wczoraj złożyłam pozew (bez orzekania o winie). Niby lżej ale jakoś nie do końca. Mamy dwoje małych dzieci i tu moje pytanie czy to prawda, że mogę sie spodziewać wizyty kuratora.? Jeśli tak może ktoś wie mniej więcej w jakim czasie od złożenia pozwu. Z góry dziękuję za wszystkie odp.
Odpowiedz
#18

Można się spodziewać wizyty kuratora,sądy często zlecają taki jednorazowy wywiad. Ta wizyta ma na celu zebranie informacji o warunkach w jakich żyje dziecko, czy ma zaspokajane podstawowe porzeby, czy rodzice nie zaniedbują dziecka, czy dziecko choruje np. przewlekle, czy ma specjalne potrzeby w związku z niepełnosprawnością. Kurator moze także zapytać o wyniki dziecka w nauce, może udać się do szkoły w celu zasięgnięcia opinii wychowawcy.
Odpowiedz
#19

Ja miałam wizytę 2 dni przed sprawa i przesuneli mi sprawę o 2 tygodnie bo pani kurator nie doniosła opini. Pytała dosłownie o wszystko o choroby, o nałogi, czy dziecko ma swój pokój, jak się rozwija, nawet czy jest szczepione. Więc spodziewaj się wszelakich pytań.
Odpowiedz
#20

A czy wiedzą Panie w jakim mniej więcej czasie od złożenia pozwu.? Bo wiem, że wizyta jest niespodziewana. Sprawa oczywiście toczy się w Gliwicach
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości