Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GLIWICE ADWOKAT OPINIE

#31

Przepis art. 267 k.k. jednoznacznie mówi o uzyskiwaniu dostępu do informacji (czyli treści rozmowy) nieprzeznaczonej dla osoby, która rejestruje rozmowę. Skoro jednak osoba rejestrująca rozmowę jest jej uczestnikiem, to nie sposób twierdzić, aby rejestrowała treść dla niej nieprzeznaczoną. Tym samym nagrywanie rozmów, w których się uczestniczy, nie może być uznane za popełnienie przestępstwa, o którym mowa w art. 267 k.k.

Brak odpowiedzialności prawnokarnej nie wyklucza ewentualnej odpowiedzialności cywilnoprawnej. Nagrywanie rozmowy bez zgody rozmówcy może być rozpatrywane pod kątem naruszenia dóbr osobistych określonych w art. 23 k.c.
Odpowiedz
#32

Jak udowodnić przemoc .. szarpanie, uderzanie, irracjonalne wypowiedzi..duszenie za gardło.. szok. I to na dzisiejszych odwiedzinach zasądzonych przez sąd. Pokazywanie gestu podcinanego gardł.. no to już trudno.
Odpowiedz
#33

Jak (on pozwany czy Ty nie ma zn) sklada o zmiane miejsca co do rozpatrywania spr to Ty skladasz o pozostawienie Sadu takiego i gdzie jamo wlasciwego co do Tw zamieszk lub nie wiem zamiesz maloletnich z tego zwiazku ze jestes bezrobotna nie stac Cie na dojazd ze za malo zarabiasz ze chorujesz i nie mozesz jezdzic daleko lub maloletnie( jesli tak jest)no piszesz pismo zgodnie ze stanem faktycznym. adwokat ci sie przyda
Odpowiedz
#34

Powiem szczerze że nie robi mi to różnicy, i tu i tam mam 2 godz drogi.. sądziłam że skoro dziecko jest w moim mieście to należy wysłać do Częstochowy.. zresztą taką dostałam informację z sądu w moim miescie
Odpowiedz
#35

Skoro temat nazywa się Adwokat Gliwice to czy nie powinno być tutaj tylko rankingu kancelarii z Gliwic i opinii o adwokatach a nie porad prawnych. Osobiście nie interesują mnie wasze problemy tylko dobry adwokat w Gliwicach
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości