Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak napisać pozew o rozwód aby poszło gładko

#1

Wiszę nad kartką papieru, zabieram się za napisanie pozwu rozwodowego. Od 3 lat nie mieszkam z mężem, każde z nas ma swoje życie, kwestia alimentów i kontaktów z dziećmi została już załatwiona sądownie. Był czas kiedy po rozstaniu robiliśmy sobie pod górkę, dlatego m.in. sprawa widzeń i alimentów jest rozstrzygnięta w sądzie, na szczęście mamy to wszystko za sobą. Dziś świetnie dogadujemy się w sprawie dzieci. Ojciec zabiera dzieci kiedy chce i na ile chce, papier sądowy jest tylko papierem, to dobro dzieci jest najważniejsze. Alimenty płaci jak może, jak nie ma na czas tyle ile w wyroku- to daje ile jest w stanie - jestem człowiekiem i rozumiem że są w życiu różne sytuacje. Pozostała tylko kwestia rozwodu, dla nas to tylko formalność, chcemy aby to było w końcu uregulowane jak należy. Mąż chce abym się tym zajęła bo on do spraw urzędowych nie ma głowy. 
Jak to najlepiej ugryźć aby było jak najszybciej? Czy rozwód za porozumieniem stron a rozwód bez orzekania o winie to dokładnie TO SAMO? Bo widzę że w necie piszą raz tak raz tak. Gdzieś mi kiedyś obiło się o oczy, że wystarczy zgodne oświadczenie małżonków. No tak ale to chyba dopiero na sali rozpraw a pozew i tak jedno z nas musi złożyć w swoim imieniu? Czy jednak jest coś takiego jak wspólne zgodne oświadczenie małżonków w sprawie rozwodu? Za wszelkie sugestie w tym temacie będę wdzięczna
Odpowiedz
#2

Sugestie proste - od 3 lat nie ma pozycia, prowadzicie rozdzielne gospodarstwa, reszta jak napisalaś jest dogadana. Nie kochasz go, a on nie kocha Ciebie. Składasz pozew bez orzekania o winie i ewentualnie świadek na okoliczność sytuacji małoletnich - jedna sprawa i po temacie.
Odpowiedz
#3

Proponuję zawrzeć przed notariuszem rodzicielski plan wychowawczy - czyli w zasadzie to co macie już, ustalenia względem dzieci na pismie i wnieść w pozwie o orzeczenie na podstawie planu obopólną opiekę rodzicielską, z miejscem pobytu przy Tobie. Ja ostatnio tak ładnie rozwiodłem się w grudniu, przy przedstawieniu wszystkich ustaleń wspólnych. Mimo 4 miesięcy separecji sąd rozwiazał małązeństwo na pierwszej sprawie, bez problemow.
Odpowiedz
#4

składasz pozew o rozwód bez orzekania o winie, poruszasz kwestie władzy rodzicielskiej (wnosząc o powierzenie jej wykonywania obojgu rodzicom) i alimentów (musisz mieć świadomość, że tamte "stare" postanowienia się wówczas "deaktualizują", obowiązujące będą te z pozwu (wyroku) rozwodowego. W uzasadnieniu podnosisz, że doszło do trwałego rozkładu wszystkich 3 więzi (fizycznej, emocjonalnej i ekonomicznej), 600 zł (sąd nakaże drugiej stronie zwrócić Ci połowę) i po sprawie. To dobry moment by sformalizować opiekę naprzemienną, jeśli ją sprawujecie Smile Jak coś, wal śmiało z pytaniami
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości