Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak walczyć o prawa rodzicielskie?

#1

Moja była żona nie szanuje mojego prawa do kontaktu z dzieckiem (sąd uznał, że mamy równe prawa, ale to z nią zostawił synka). Tyle, że praktycznie nie mam z nim kontaktu, a jak do niej dzwonię, to niby wiecznie sa na wyjeździe. Jak mam walczyć o swoje prawa?
Odpowiedz
#2

Tutaj sprawa myślę jest dość prosta. Musisz po prostu napisać odpowiedni pozew. W internecie jest sporo wzorów takich dokumentów. Musisz tam zawrzeć, że żona ogranicza ci bezprawnie kontakt z dzieckiem, że domagasz się też ustalenia widzeń z nim.
Odpowiedz
#3

Nie pakowałbym się w internetowe pozwy. Lepiej idź do prawnika. Powiesz mu dokładnie, jak wygląda sytuacja, a on na tej podstawie stworzy dokładnie taki pozew, jaki powinien wpłynąć do sądu. Te internetowe często są zbyt ogólne, a też zwykły obywatel naszego kraju nie operuje na tyle dobrze językiem prawniczym (w sensie, że jestesmy bardzo nieprecyzyjni).
Odpowiedz
#4

Pan wyżej ma rację. Znajdź adwokata od spraw rodzinnych i opowiedz co i jak robi matka dziecka. Zakładam, że bardzo Ci zależy na kontakcie z małym i nie zapomnij też o tym wspomnieć. Też ważne jest to, byś to podkreślał w ramach potencjalnej rozprawy, bo była żonka pewnie nie odpuści. Miałam do czynienia z takimi sytuacjami, więc wiem, co mówię.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości