Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak wygląda rozwód od A do Z

#1

Witam. Chciałabym zapytać jak wygląda sprawa rozowodwa od początku do końca. Jestem w małżeństwie dwa lata a znamy się od pięciu lat. Nie mamy dzieci. I niema konkretnego powodu do rozstania. Mąż myśli że go zdradzilam a ja myślę to samo o nim lecz żadne z nas niema żadnych dowodów. Dostałam od niego wiadomość SMS że już niechce że mną być i jak chce to mam złożyć papiery rozwodowe. Nawet nie rozmawialiśmy na ten temat w cztery oczy. Pomóżcie czy mam pierwszą złożyć wniosek o rozwud,jaki jest termin oczekiwania na rozprawę w sądzie, oco sędzia będzie pytał i czy dostanę rozwud na pierwszej rozprawie???? Czy potrzebuje adwokata - jeśli tak to jaki będzie dobry adwokat z Zielonej Góry? Dziękuje i Pozdrawiam Serdecznie.
Odpowiedz
#2

Jeśli nie macie dzieci to sloz pozew o rozwód bez orzekania o winie, za obupolnym porozumieniem stron.
Na rozprawę czeka się ok pół roku-rok, zależy gdzie- ja czekałam ponad rok :-(
Jeszcze sprawa podziału majątku, jeśli byś chciała.
Odpowiedz
#3

Ja złożyłam. Dwójka dzieci, alimenty i sprawa zamknięta w godzinę. Myślę, że najlepiej bez orzekania o winie, po co się szarpać. Nasi adwokaci dogadali się przed drzwiami. Sędzina pytała o to gdzie mieliśmy mieszkać, jak to wyglądało. Ja powiedziałam ogólnie, mój ex się rzucał... Ja od swojej prawniczo wiedziałam, że mam nie zagłębiać się w nasze sprawy bo po co. I miała rację...
Odpowiedz
#4

Złóż pozew bez orzeczenia o winie. W pozwie opisz niezgodność charakterów. Jak sprawie nadadzą numer po wpływie pozwu napisz wniosek o przyspieszenie rozprawy ze względów np podzualu majątku i okresu wakacyjnego za chwilę. Mi przyspieszyli rozprawę. Czekałam 2 m-ce na rozwód.
Odpowiedz
#5

A może moglibyście usiąść na spokojnie i najpierw porozmawiać,jeśli się mie da dojść do kompromisu to dopiero wtedy rozwód....
Odpowiedz
#6

Musi dojść do całkowitego rozpadu pożycia małżeńskiego. Poczytaj w necie o tym. Myślę, że sędzia wyśle was na mediacje lub do terapeuty dla par. Radzę od tego zacząć, żeby mieć to jako argument w sądzie. To może okazać się trudne, ale musicie porozmawiać o tym.
Odpowiedz
#7

Myślę że z komentarzy niewiele się dowiesz na temat rozwodów. U każdego sytuacja jest inna, a w związku z tym przebieg całego procesu rozwodowego również. Jeżeli chcesz rzetelnych informacji lub rad spersonalizowanych specjalnie pod twoją sprawę, to myślę że powinnaś skontaktować się z adwokatem. Mogę Ci polecić adwokata z Gliwic Tomasza Dąbrowskiego. Jest to znany i dobry adwokat który w sprawie rozwodowej na pewno sobie poradzi.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości