Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kancelaria Kredyt we Frankach Katowice - śląsk

#51

Mam kilka uwag które dla niektórych mogą być bezcenne.

Cały czas słyszy się, że ktoś wygrywa a kto inny przegrywa. W większości przypadków jest to zrzucane na sędziów ale jak dokładnie przeanalizujesz sytuacje to zobaczysz, że niektórzy po prostu powierzyli sprawy złym prawnikom. Niestety linia orzecznicza nie jest jeszcze do końca ukształtowana i prowadzenie spraw frankowych to jest nadal sztuka. Niestety jest to też duża liczba spraw na które czają się prawnicy dlatego coraz więcej kancelarii podaje się jako specjalistów od spraw frankowych. Aby załapać klientów konkurują niską ceną. Pytanie czy warto powierzać " operację na otwartym sercu" komuś kto ją zrobi najtaniej i najszybciej czy lepiej zlecić to specjaliście który przeprowadził takich operacji już setki. Decyzja podejmuje każdy z nas ale tak jak wspomniałem a początku później okazuje się, że pacjent umarł i niestety sytuacja jest już nie do odratowania - TO TYLE JEŚLI CHODZI O WYBÓR NAJTAŃSZEJ KANCELARII. Nie mówię jednak, że wybór najdroższej to najlepsza droga. Są 2 lub 3 kancelarie które mocno promują się w mediach a później liczą sobie wyjątkowo wysokie stawki - nie jest to koniecznie powiązane z wyższą jakością usług. Tak więc potrzeba tutaj przy wyborze kierować się rozsądkiem.


LISTA SPRAWDZONYCH KANCELARII - stworzona jakiś czas temu i tutaj ciekawostka, lista ta po prostu zawiera kancelarie które robiły sprawy frankowe w 2014 r. ktoś po prostu wpisał w internecie KANCELARIE FRANKOWE i wypisał kancelarie. Jedne z nich okazały się bardzo dobre, inne średnie jeszcze inne słabe a jeszcze inne na początku sprawy robiły dobrze a teraz lecą na opinii i robią sprawy nie poszerzając nawet swojej argumentacji w pozwach. Wysyłając zapytania do wszystkich kancelarii z listy i wybierając kancelarię która proponuje najniższą cenę z pewnością nie będzie to dobry wybór.

Wybierając kancelarię do sprawy frankowej warto dokładnie przeanalizować temat, wiadomo często nie ma na to czasu bo przedawnienie itd ale warto też poczytać o przedawnieniu bo to nie jest wcale tak, że upłynie jakiś termin i nic nie będziemy mogli zrobić

Ja kancearię wybierałem 2 miesiące była mocna analiza. Chociaż na początku przyznam się szczerze, że też chciałem wybrać kancelarię na zasadzie która zrobi taniej. Trafiłem jednak na człowieka z mojej firmy który właśnie tak zlecił sprawę i po wszystkim bardzo tego żałował. Kancelaria której powierzył sprawę bardzo go zawiodła i w trakcie sprawy musiał zmienić prawnika co jest bardzo złym rozwiązaniem ale niektórzy nie mają wyjścia.


Warto chwilę pomyśleć nad tą sprawą to zaprocentuje poczuciem spokoju po zleceniu sprawy
Odpowiedz
#52

(12-03-2018, )Noa_xqi napisał(a):  Ja kancearię wybierałem 2 miesiące była mocna analiza. Chociaż na początku przyznam się szczerze, że też chciałem wybrać kancelarię na zasadzie która zrobi taniej. Trafiłem jednak na człowieka z mojej firmy który właśnie tak zlecił sprawę i po wszystkim bardzo tego żałował. Kancelaria której powierzył sprawę bardzo go zawiodła i w trakcie sprawy musiał zmienić prawnika co jest bardzo złym rozwiązaniem ale niektórzy nie mają wyjścia.


Warto chwilę pomyśleć nad tą sprawą to zaprocentuje poczuciem spokoju po zleceniu sprawy


Dobry wpis napisz jeszcze którą kancelarię wybrałeś to się bardzo przyda
Odpowiedz
#53

Dokładnie tak jak pisze kolega podczas wyboru kancelarii do sprawy frankowej tylko przemyślane ruchy. Żadnych spółek tylko kancelarie polecane najlepiej adwokackie
Odpowiedz
#54

Dokładnie i tylko sprawdzone kancelarie. Teraz nagle wielu prawników wręcz szkolenia dla frankowiczów robią. A prawda jest taka, że w Polsce dobrze wyspecjalizowanych kancelarii to mamy 4 może 5
Odpowiedz
#55

Cześć!

Wnikliwie przeanalizowałam ten topic, ale mam kilka pytań związanych z moją sprawą. Posiadam kredyt frankowy i niestety od paru miesięcy poważne problemy z jego spłatą. Przedostatniej raty w ogóle nie byłam już w stanie zapłacić, a ostatnią zapłaciłam, jednak nie w całości…
Być może kancelaria prawna mogłaby mi pomóc, bo dużo czytałam o tym, że wiele umów było niezgodnych z prawem. Mam jednak następujące pytania:
- czy prawo przewiduje określony czas, po którym nie można już ubiegać się w banku o anulowanie takiej umowy lub przewalutowania?
- czy istotne jest to, w jakim banku były brane kredyty frankowe?
- wreszcie czy w ogóle zaleganie ze spłatą rat przypadkiem nie dyskwalifikuje mnie z możliwości złożenia pozwu?
Będę wdzięczna za szybka odpowiedź na powyższe pytania. Chętnie poznam również wasze propozycje solidnych kancelarii z Katowic, którym można powierzyć poprowadzenie tej sprawy.
Odpowiedz
#56

(07-05-2020, )LucyjaMartyna napisał(a):  - czy prawo przewiduje określony czas, po którym nie można już ubiegać się w banku o anulowanie takiej umowy lub przewalutowania?
- czy istotne jest to, w jakim banku były brane kredyty frankowe?
- wreszcie czy w ogóle zaleganie ze spłatą rat przypadkiem nie dyskwalifikuje mnie z możliwości złożenia pozwu?
Będę wdzięczna za szybka odpowiedź na powyższe pytania. Chętnie poznam również wasze propozycje solidnych kancelarii z Katowic, którym można powierzyć poprowadzenie tej sprawy.

Jak ledwo wiążesz koniec z końcem to ciężko będzie ci coś zrobić z kredytem frankowym. Takie sprawy zleca się dobrym kancelarią a one się cenią. Zlecenie sprawy marnej lub początkującej kancelarii albo nawet doświadczonej ale nie z topu to ryzyko. Nie tyle ryzyko przegranej ale taką sprawę nawet można wygrać w mniej korzystny sposób, tak że wyrok docelowo nie uwolni cię od problemu. Kwestia jest skomplikowana. 

- Nie ma czegoś takiego jak anulowanie kredytu frankowego - możesz ubiegać się o jego unieważnienie. To się nie przedawania i możesz to zrobić nawet za jakiś czas. Plus jest taki, że wraz z pozwem możesz wnosić o zabezpieczenie roszczenia czyli po złożeniu pozwu może się zdarzyć tak, że sąd wyda postanowienie że nie musisz płacić rat aż do końca procesu w 2 instancji. Kwestia w jakim banku masz kredyt jest w tym wypadku istotna bo o ile w przypadku mbank, bph czy getin bank takie zapezpieczernia się zdarzają to np PKO Bp potrzeba wyjątkowo zdolnego prawnika i jest to rzadkość
Przedawnienie jak przedawnienie tego może i bać się nie trzeba. Ale jak banki popadną w kłopoty lobby może przeforsować przepisy utrudniające odzyskanie pieniędzy więc lepiej pozwać już teraz.


- Nie specjalnie istotne. Wszystkie banki przegrywają jednak z jednymi wygrać jest łatwiej z innymi trudniej
- Zaleganie ze spłatą nie ma nic do rzeczy przy pozwaniu banku
- W Katowicach raczej nie ma dobrych kancelarii, są przeciętne. Zobacz Warszawe, Gliwice ewentualnie Wrocław - tam znajdziesz mocnych
Odpowiedz
#57

4-5 dobrych kancelarii frankowych w całej Polece??!! WOW przecież tych ogłoszeń jest setki a ta reszta to co nie potrafi spraw frankowych prowadzić i tylko udaje?
Odpowiedz
#58

(09-20-2020, )Michał Kubat napisał(a):  4-5 dobrych kancelarii frankowych w całej Polece??!! WOW przecież tych ogłoszeń jest setki a ta reszta to co nie potrafi spraw frankowych prowadzić i tylko udaje?

W sumie nie wiem czy trollujesz czy faktycznie nie wiesz czy może spółki i amatorzy wyprali ci mózg. Sprawa frankowa to bardzo poważna sprawa - poważna dla ciebie bo jak ja przegrasz do do konca życia jesteś niewolnikiem banku albo w najleopszym wypadku spłacisz 5 razy więcej niż powienes. Poważna bo trudna tematyka i prawnik musi wyłożyć sędziemu trudny temat aby ten zrozumiał twoje razje. Szanse masz jedną - zły wybór na początku pogrąży cie. Wybierając kogoś komu idzie średnio masz obnecnie szanse ok 50% na wygraną. Jeśli sędzia będzie kumaty a prawnik banku mało ambitny to pewnie wygrasz. Ale banki stawiają coraz mocnieszy opór i ich prawnicy mocno cisną w sądzie. Prawnik średni przygotuje cie do sprawy średnio, a dobry perfekcyjnie. Jak coś źle pójdzie dobry doświadczony prawnik wymyśli jakiś kreatywny ratunek a średni będzie postępował tak samo jak w każdej innej sprawie bo on poprostu nie umie sam ułoźyć strategii procesowej. Większość prawników jedzie niestety na zgapionej strategii procesowej lub pismach które wyciągneli z dobrych kancelarii bo niektórzy w takich prawcowali. W tych sprawach jednak wszystko szybko się zmienia i jeśli mają pisma z przed roku to teraz one będą mało skuteczne. Tak więc z dobrym prawnikiem masz szanse 95% a ze średnim 50% albo może mniej jeśli coś się posypie przed sądem. Dotatkowo, żadna z tych dobrych kancelarii co opisywane są w tym wątku wcześniej na 100% nie weźmie już rozpoczętej sprawy po kimś bo łatwo ją przez a prawnicy bardzo dbają o reputację
Odpowiedz
#59

A TYCHY to do kogo mają iść najbliżej aby rozwiązać problem z bankiem na drodze sądowej?
Odpowiedz
#60

(02-27-2021, )Oooother napisał(a):  A TYCHY to do kogo mają iść najbliżej aby rozwiązać problem z bankiem na drodze sądowej?

Mogą iść gdzie tylko chcą do Gliwic, Warszawy bo to nie ma znaczenia czy masz prawnika we własnym miejscem. Liczy się doświadczona kancelaria a nie jej lokalizacja - kancelaria musi jasno przedstawiać swoje wyroki, musi mieć wyroki prawomocne, musi mieć dużo wyroków i przedstawiać to jasno to jest ważne a nie odległość i to czy się spotkasz z prawnikiem na żywo czy omówicie sprawę na komunikatorze internetowym
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości