Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kancelaria Kredyty Frankowe Szczecin - Kredyt CHF W BANKU MILLENNIUM

#1

Proszę o potwierdzenie czy dobrze rozumuję.
W 2007 roku wzięłam kredyt na 330 tys. PLN, oczywiście tzw. "frankowy" czyli. ok 135 tys. CHF.
Spłacam go już 11 lat i na dzień dzisiejszy do spłaty (po przeliczeniu na PLN) pozostało mi 375 tys. PLN wg. tego, co pokazuje się na stronie banku w zakładce kredyty i po zaznaczeniu waluty PLN.
Czy mam rozumieć, że gdybym dziś chciała spłacić jednorazowo całość kredytu, to musiałabym zapłacić o 40 tys. większą kwotę niż zaciągnęłam 11 lat temu???
Czy to jest zgodne z prawem? Do którego adwokata mogę się zwrócić najlepiej w Szczecinie o analizę takiej sprawy?
Odpowiedz
#2

Tak sobie to liczy millennium, twierdzi że zgodnie z prawem, ale my wiemy, że to nieprawda. Millennium ma wpisane do UOKIK zapisy z umowy, który nie może stosować w obrocie z konsumentami.
Odpowiedz
#3

gratuluję że tylko 10% więcej zostało do spłaty, u mnie to jest 40% więcej
Odpowiedz
#4

to różnica pomiędzy kursami wypłaty z 2007 i 2008. Większość z 2008 mają nadal ponad 50% więcej do oddania
Odpowiedz
#5

U mnie jest dlatego tak "korzystnie", że jedną transzę brałam w 2007 gdy frank był po 2.15, a drugą w 2009, gdy po 3.00, więc się trochę kurs "wyśrodkował".
Odpowiedz
#6

To nie jest zgodne z prawem. Zresztą poczytaj sobie jakie zapadają wyroki. Sądy przyznają nam racę
Odpowiedz
#7

Jest szansa, by jeszcze z tym walczyć? 11 lat to już się chyba przedawniło Sad A pojawiła się opcja sprzedaży mieszkania i zastanawiam się czy w ogóle się w to bawić, bo zasadniczo wyjdę na tym jak Zabłocki na mydle. Mieszkanie w ocenie rzeczoznawcy warte teraz ok. 500 tys. Bank zabierze 375 tys. + pewnie jeszcze jakieś koszty wcześniejszej spłaty, to zostanie mi góra 120 tys. No po prostu bajka :/ :/
Odpowiedz
#8

Raczej nic się nie przedawniło. Do sierpnia 2008 kurs CHF spadał, więc na wcześniejszych ratach nic się nie przedawniło (raczej niedopłata), ew. UNWW , a w przypadku możliwej nieważności umowy (strony sobie zwracają nawzajem to co sobie świadczyły) nie ma przedawnienia
Odpowiedz
#9

Roszczenia przedawnione można potrącić, art. 502kc. Ponadto przepisy o przedawnieniu roszczeń konsumenckich są niezgodne z dyrektywą 93/13, nie można ograniczać odpowiedzialności
Odpowiedz
#10

Ok a których prawników proponujecie wybrać do walki z bankiem. Najlepiej kancelarie ze Szczecina?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości