Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kancelaria adwokat prawo budowlane Wrocław

#11

tylko w takim postępowaniu trzeba mieć konkretne kwoty do dyspozycji, a tutaj przy odszkodowaniu ciężko będzie ustalić ile byś mogła przez sezon zarobić na tych domkach. Pewnie przyjdzie się sądzić cywilnie, a to kosztuje i faktycznie długo trwa. Znam takich co nawet po wystosowaniu pozwu mówią, że nie zapłacą, bo by się teraz z nich wszyscy śmiali... Ci wszyscy, którym naopowiadali jakie z nich chojraki
Odpowiedz
#12

To nie prawda, taki proces można przeprowadzić szybo i sprawnie i zakończy się tak, że wykonawcy z pewnością do śmiechu nie będzie
Odpowiedz
#13

(08-22-2018, )Kromisko napisał(a):  tylko w takim postępowaniu trzeba mieć konkretne kwoty do dyspozycji, a tutaj przy odszkodowaniu ciężko będzie ustalić ile byś mogła przez sezon zarobić na tych domkach. Pewnie przyjdzie się sądzić cywilnie, a to kosztuje i faktycznie długo trwa. Znam takich co nawet po wystosowaniu pozwu mówią, że nie zapłacą, bo by się teraz z nich wszyscy śmiali... Ci wszyscy, którym naopowiadali jakie z nich chojraki


Brałam kredyt z ministerstwa na otwarcie działalności, a co za tym idzie wszystkie kwoty i obliczenia są zawarte w biznesplanie. Ja wiem, że to pozew cywilny, dużo czasu i kosztów. Ale jak tu odpuścić jak ktoś tak bezczelnie oszukuje.

Umowiłam się już na konsultacje z adwokatem którego poleciliście
Odpowiedz
#14

No i dodaj jeszcze że mu zapłaciłaś z góry. Ludzie czy wy z choinki pospadaliscie?
Odpowiedz
#15

Oczywiście, że nie zapłaciłam z góry. Zapłaciłam mu za część wykonanej wcześniej pracy. Tylko to dla mnie niczego nie zmienia, bo nie znajdę teraz nikogo, kto na już podejmie się poprawy i pociągnięcia roboty dalej. Straciłam pieniądze, które mogłabym zarobić przez ten sezon - chodzi o domki letniskowe.
Odpowiedz
#16

Mój wykonawca też tak podskakiwał jak się dowiedział że może dom wybudować za darmo to się zamknął. Wszystko jest kwestią umowy i zabezpieczeń w nich zawartych. Dlatego warto przed rozpoczęciem budowy iść do prawnika i przygotować sobie dobrą umowę o roboty budowlane
Odpowiedz
#17

Proponuję nie bić więcej piany na forach w internecie, tylko pójść do prawnika specjalizującego się w branży budowlanej, z papierami i wypytać o wszystko. Przede wszystkim, czy są jakieś pozasądowe rozwiązania. A jeśli sądowe, to ile trwają, ile kosztują i jakie są szanse na wyegzekwowanie wyroku.
Odpowiedz
#18

Nie biję piany. Weszłam na forum aby pozyskać informacje i opinie o dobrej kancelarii od prawa budowalnego bo chcę pozwać wykonawcę. Dostałam już namiar i działam dalej
Odpowiedz
#19

Ja i wygrałam też tak skakał i głupoty gadał cwaniakował a teraz płaci. Na rozprawę musi przyjść chyba że ma zaświadczenie od lekarza sądowego. To nie takie proste jak mu się wydaje
Odpowiedz
#20

Nie musi przychodzić na rozprawę, . Natomiast, co ważne, jego obecność nie jest obowiązkowa aby sprawa toczyła się dalej. Jak nie będzie się stawiał to szybciej wygrasz sprawę
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości