Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Komornik dług z przed 10 lat - jak się odwołać

#1

Dostałam dziś  pismo od komornika. Kwota zadłużenia wskazuje na kredyt sprzed 10 lat. Spłaconych było tylko kilka rat, może do 2010 roku, potem nic. I ani nie było sprawy w sądzie ani nic takiego, czyli dług przedawniony. A dziś dostałam to. Co ja mam teraz zrobić? Przecież po 3 latach dług się przedawnił, jakiś czas temu dostałam pismo z ultimo, ale wiedziałam że to jest przedawniony dług więc nic z tym nie zrobiłam. Proszę o poradę co ja mam teraz zrobić...

EDIT: Sprawa była, ale w 2017 roku, czyli jak ten dług już dawno się przedawnił
Odpowiedz
#2

Sprawa byla, i jest klauzula wykonalnosci. Mozesz zalozyc sprawe o przedawnienie, ale nalezy pamietac, ze przedawnienie dlugu nie zwalnia ze splaty.
Odpowiedz
#3

Jeśli nie podniosła Pani zarzutu przedawnienia to sąd zasądził należność. Czy doręczono pozew wraz z nakazem zapłaty?
Odpowiedz
#4

Nie dostałam pozwu
Odpowiedz
#5

Proponuje udać się do sądu do czytelni akt i sprawdzić. Poza tym jeżeli nikt nie odebrał nakazu i sąd nie wiedział o Zmianie miejsca Pani zamieszkania, sąd mógł złożysz list do pani do akt ze skutkiem doręczenia, czyli potraktował to jakby Pani odebrała list. Wtedy pani może złożyć wniosek do sądu że sprzeciwem i uzasadnić. Z takim czymś można iść do prawnika dobra kancelaria antywindykacyjna to np http://antywindykacyjnakancelaria.pl
Odpowiedz
#6

Złóż wniosek o przywrócenie terminu do złożenia sprzeciwu i od razu sprzeciw.
Sądy nie analizują spraw tylko wydają nakaz zapłaty.
Pamiętaj, ze masz 7 dni od momentu jak się o tym dowiedziałas -w tym przypadku od komornika. Warto iść z takim czymś do dobrego adwokata tak jak napisał kolega wyżej
Odpowiedz
#7

Byłam w czytelni akt. Był wysłany nakaz, 2x awizowany, tylko wtedy nikogo nie było w domu bo to były wakacje. Tylko jeszcze coś mi przyszło do głowy. Od roku 2012 miałam kuratora w związku z inną sprawą, od 2014 do końca 2017 roku mieszkałam pod innym adresem, który sąd znał, bo musial mi pozwolić na zmianę miejsca zamieszkania. Kurator przychodził pod ten nowy adres, korespondencja również. Czy jak się powołam na to że mieszkałam gdzieś indziej i sąd o tym wiedział (będę miała dowody, m.in. korespondencja z poprzedniej sprawy) to będzie dla mnie jakaś szansa by uniknąć egzekucji komorniczej?
Odpowiedz
#8

Proszę także złożyć zażalenie na postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności. Czas na złożenie zażalenia to 7 dni od daty otrzymania pierwszego pisma od komornika (w piśmie komornika powinno być pouczenie). Koszt zażalenia to 100 zł. Podstawę proszę powołać błędny adres dla doręczeń.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości