Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kontakty ojca z dzieckiem - adwokat Wrocław

#1

Jakiś czas temu dostałam pismo z sądu, że ojciec mojego synka założył mi sprawę o uregulowanie widzeń. Powiem szczerze, że poniosła go wyobraźnia, bo z wniosku wychodzi na to, że chce widzieć dziecko codziennie plus wakacje, święta itd. Czy po tym jak sprawa się odbędzie to ja mogę złożyć wniosek o ograniczenie praw? Dodam, że to co on napisał o mnie jak i o mojej rodzinie jest stekiem bzdur i kłamstw. Ja niestety będę sama i świadków na jego dotychczasowe zachowania nie mam, jedynie interwencje zgłaszane na policję. On za to na świadków wziął swoją matkę i brata. 

Co sąd bierze pod uwagę w przypadku ustalania widzeń rodzica z dzieckiem? I jak ja mogę się wybronić w tej sytuacji? Nie posiadając żadnych świadków? Potrzebuję adwokata do tej sprawy? Jak tak to który we Wrocławiu pomoże?
Odpowiedz
#2

Ile dziecko ma lat?
Odpowiedz
#3

3 lata
Odpowiedz
#4

Jak 3 lata to może dziecko dostać ewentualnie na weekendy
Odpowiedz
#5

A dlaczego niby na weekendy ? Jaka ma pani podstawę prawną do tego ze ojciec 3 letniego dziecka może się z dzieckiem "co najwyzej" przez weekendy z dzieckiem widywac
Odpowiedz
#6

Nawet jak mu odbierzesz prawa (choć na to trzeba mieć poważne argumenty) to i tak ma prawo do widzen z dzieckiem. Kontakty Kontakty dzieckiem a prawa do niego to dwie różne sprawy. Oczywiście jeżeli wykaże ze chce widywać się z dzieckiem i wykaże ze zależy mu na tych kontaktach to sędzia te kontakty ustali a jak częste to zależy od argumentów i sędziego.
Odpowiedz
#7

Posiadał może jakieś problemy z prawem, które są zakończone np wyrokiem?
Może Pani wnioskować o nadzór widzen z dzieckiem w swojej obecności, kuratora lub osoby wyznaczonej przez Panią.
Sad podczas rozprawy może powołać biegłych jeśli rodzice nie mogą dojść do porozumienia.

Podczas rozprawy sąd wysłucha obie starony. Warto spisać swoją listę na co się Pani godzi a na co nie i przedstawia to Pani sędziemu
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości