Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kontakty z dzieckiem ojca w zakładzie karnym

#1

Witam. Mam pytanie odnośnie kontaktów ojca z dzieckiem. Pan tatuś obecnie odbywa karę pozbawienia wolności, w sądzie aktualnie toczy się sprawa z art. 207 par. 1 (tylko w stosunku do mnie), sędzia najprawdopodobniej będzie chciał wydać panu tatusiowi zakaz zbliżania się. Córka 2,5 roku bardzo tęskni za tatą i nie bardzo wiem co mam w tej sytuacji zrobić. Nie chce jej zabraniać kontaktu z tatą bo bez względu na to co zrobił jest jej tatą. Czy w tej sytuacji pisać do sądu o uregulowanie kontaktów czy jak?, tata ma pełne prawa rodzicielskie. Proszę bez zbędnej krytyki
Odpowiedz
#2

Najprawdopodobniej sąd mu ograniczy prawa nawet jeśli tej przemocy używał tylko wobec ciebie. Póki odsiaduje wyrok możesz na widzenia z córka jeździć a przed jego wyjściem wystąp o kontakty
Odpowiedz
#3

Proszę zrobić wszystko, aby nie przenosić spraw dorosłych na dziecko i proszę zadbać, aby dziecko miało kontakt z ojcem - jest to niezbędne dla właściwych postaw emocjonalnych i społecznych córki w jej przyszłych relacjach z mężczyznami. Art. 207 KK nie wpływa na władzę rodz.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości