Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kredyt we frankach - bank wypowiada umowę

#1

Chcialam Was zapytac....
no ale od poczatku. Mam kredyt w chf, zaszlam w ciaze, nie moglam pracowac. zeby splacac zobowiazaniq, niestety zaciagalam kolejne. 
wpadlam w spirale zadluzenia. 
Obecnie dostalam pozew z wezwaniem na rozprawe z jedna chwilowka no i bank wypowiedział mi właśnie umowę kredytu we frankach 
wiem, ze bralam i trzeba splacac.
czy ppdczas rozprawy sadowej moge sie jeszcze dogadac co do splaty?
czy w przypadku komornika moge sie z nim porozumiec co do mcznej splaty? jesli zajmie mi dochod, ktory jest jedyny w domu bo maz noe pracuje, uniemozliwi mi splate hipoteki i innych zobowiazan. 
czy jest sens probowac sie dogadac z chwilowka przed rozprawa?
Odpowiedz
#2

Możesz skierować do wierzyciela/wierzycieli wniosek o zawarcie ugody/ugód na okoliczność spłaty zobowiązania. Można spróbować restrukturyzacji zadłużenia ( komasacja zobowiązań u jednego wierzyciela ) sprawdzając przedtem wartość miesięcznych zobowiązań wynikających z takiego rozwiązania. Jeśli jednak dojdzie do pozwu o zapłatę, to marne szanse na ugodę sądową no ale spróbować można.

Co do kredytu we frankach to niech bank sobie go wypowiada - to jest bardziej skomplikowana sprawa i należy z tym iść do adwokata który specjalizuje się w kredytach frankowych
Odpowiedz
#3

czy wniosek moge skierowac juz mimo, ze po 20.10 mam miec rozprawe? zdaje sobie sprawe ze zawalilam ale mleko rozlane. czy z komornikiem moge sie dogadac? czy zawsze zajmuje wynagrodzenie? bo jesli mi zajmie dochody to uniemozliwi splatw hipoteki i innych zobowiazan

Co dokładnie może zrobić adwokat jak bank wypowie umowę kredytu we frankach? I do którego adwokata z tym iść
Odpowiedz
#4

Umowy kredytów we frankach mają klauzule niedozwolone adwokat je wyszuka i powie ci co zrobić. Ta kancelaria co wyżej podałam to jedna z najlepszych w Polsce w sprawach frankowych więc do nich napisz.

Z komornikiem nie dogadasz się bo on realizuje tytuł wykonawczy i nie może go interesować nic innego. Komornik potrąca z wynagrodzenia w zasadzie w pierwszej kolejności bo na dostęp do bazy ZUS i jest mu najłatwiej.
Odpowiedz
#5

Jak wypowiada to nawet lepiej będzie łatwiej się bronić
Odpowiedz
#6

(03-15-2019, )Nurrara napisał(a):  Jak wypowiada to nawet lepiej będzie łatwiej się bronić

To zależy każda sytuacja jest inna, nie można powiedzieć, że tak jest lepiej w każdym przypadku
Odpowiedz
#7

(03-15-2019, )Nurrara napisał(a):  Jak wypowiada to nawet lepiej będzie łatwiej się bronić

O ile jesteś przygotowany i masz prawnika, który prowadzi sprawy frankowe i szybko zareaguje jak już dostaniesz pozew. Bronić być może jest trochę łatwiej ( niedoświadczony prawnik ma mniejsze szanse na błędy) ale gdy atakujesz łatwiej osiągniesz wszystkie cele
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości