Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Matka utrudnia kontakt z dzieckiem co robic?

#1

mam pytanko zaruwno prośbe co moge zrobić w sytuacji gdy matka dziecka ogranicza mi kontakty z dziećmi nie stawia się na sprawy sądowe podsłuchuje i bieże telefon na głośno muwiący manipuluje dziećmi jak i nie kontaktuje się w sprawie dzieci nie daje mi znimi rozmawiać co moge dalej zrobić z tom sprawom prosze o jakieś rady dziękuje
Odpowiedz
#2

Kontakty uregulowane przez sąd?
Odpowiedz
#3

uregulowane ale są utrudniane były interwencje policji
Odpowiedz
#4

Kodeks postępowania cywilnego

Art. 59815. [Sankcja pieniężna za naruszenie obowiązków w przedmiocie kontaktów z dzieckiem]
§ 1. Jeżeli osoba, pod której pieczą dziecko pozostaje, nie wykonuje albo niewłaściwie wykonuje obowiązki wynikające z orzeczenia albo z ugody zawartej przed sądem lub przed mediatorem w przedmiocie kontaktów z dzieckiem, sąd opiekuńczy, uwzględniając sytuację majątkową tej osoby, zagrozi jej nakazaniem zapłaty na rzecz osoby uprawnionej do kontaktu z dzieckiem oznaczonej sumy pieniężnej za każde naruszenie obowiązku.
§ 2. Jeżeli osoba uprawniona do kontaktu z dzieckiem albo osoba, której tego kontaktu zakazano, narusza obowiązki wynikające z orzeczenia albo z ugody zawartej przed sądem lub przed mediatorem w przedmiocie kontaktów z dzieckiem, sąd opiekuńczy zagrozi tej osobie nakazaniem zapłaty oznaczonej sumy pieniężnej na rzecz osoby, pod której pieczą dziecko pozostaje, stosując odpowiednio przepis § 1.
§ 3. Na postanowienia sądu, o których mowa w § 1 i 2, przysługuje zażalenie.
Art. 59816. [Postanowienie o nakazaniu zapłaty sumy pieniężnej]
§ 1. Jeżeli osoba, której sąd opiekuńczy zagroził nakazaniem zapłaty oznaczonej sumy pieniężnej, nie wypełnia nadal swego obowiązku, sąd opiekuńczy nakazuje jej zapłatę należnej sumy pieniężnej, ustalając jej wysokość stosownie do liczby naruszeń. Sąd może w wyjątkowych wypadkach zmienić wysokość sumy pieniężnej, o której mowa w art. 59815, ze względu na zmianę okoliczności.
§ 2. Przepis § 1 stosuje się odpowiednio, jeżeli osoba, której sąd zagroził nakazaniem zapłaty oznaczonej sumy pieniężnej zgodnie z art. 5821 § 3, dopuściła się naruszenia obowiązku wynikającego z orzeczenia o kontaktach.
§ 3. Na postanowienie sądu przysługuje zażalenie.
§ 4. Prawomocne postanowienie sądu, w którym nakazano zapłatę należnej sumy pieniężnej, jest tytułem wykonawczym bez potrzeby nadawania mu klauzuli wykonalności.
Odpowiedz
#5

czyli co mam zrobić
Odpowiedz
#6

Złożyć do sądu wniosek o zagrożenie nakazem zapłaty przeciwko matce, opłacić go kwotą 40 zł. Sąd rejonowy wg miejsca zamieszkania dziecka.

Albo najlepiej idź do adwokata bo widzę, że słabo temat ogarniasz. Dtogo nie jest a pomoże
Odpowiedz
#7

Do którego adwokata iść z takim tematem w Warszawie?
Odpowiedz
#8

Do dobrego
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości