Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nieobecność na 1 rozprawie rozwodowej

#1

Mam takie pytanko. Mam pierwszą rozprawę rozwadowa z orzekaniem o winie. Na pierwszą rozprawę dostali już wezwanie świadkowie (łącznie 5 osób) mój adwokat mówił, że na tej pierwszej właśnie sąd raczej przesłuchać tylko świadków.
Sprawa trochę się skomplikowała, bo aktualnie zmieniam miejsce pracy i wiąże się to z wyjazdem na 2 tygodniowe szkolenie do innego miasta. Bardzo zależy mi na tej pracy, ale wypada to szkolenie w dniu mojej rozprawy.
Czy na tą pierwszą rozprawę, na której i tak najprawdopodobniej nie będę przesłuchiwana, może stawić się tylko mój adwokat beze mnie?


Wydaje mi się, że tak ale może jest ktoś kto ma konkretne informacje w tej dziedzinie?
Odpowiedz
#2

Na pierwszej rozprawie bedziesz przesluchiwana wiec troszke bedzie nie taktem jak Cie na niej nie bedzie.....pamietaj jak Cie widza tak Cie pisza dla Sadu to zaden argument nie jest ze zmieniasz prace ,wezwanie dostaje sie duzo wczesniej po to abys mogla tak wszystko zorganizowac abys na sprawie byla
Odpowiedz
#3

Jeżeli nie byłaś wzywana, tylko zawiadomiona, to nie musisz być obecna na rozprawie na której będą zeznawać świadkowie. Jednak nie będziesz mogła zadawać świadkom pytań na bieżąco. Po rozprawie możesz pisemnie poprosić o kopię protokołu i przygotować ewentualne pytania, gdybyś chciała aby któregoś świadka przesłuchać ponownie. Jeżeli masz wezwanie, powinnaś usprawiedliwić nieobecność, i dołączyć np. kopię skierowania na szkolenie.
Odpowiedz
#4

Do świadków powinnaś przygotować pytania, które mogłyby potwierdzić sądowi winę. Ja pomimo posiadania adwokata i przygotowanych pytaniach do świadków jestem na każdej sprawie, nie wszystkie pytania może zadać adwokat a odpowiedzi mogą mieć wpływ na wyrok. Po za tym zawsze notuję sobie co odpowiadają świadkowie i po pytaniach prawnika ja zadaję kilka swoich powstałych w trakcie przesłuchania. Niestety sprawa z orzeczeniem o winie najczęściej jest sprawą poszlakową czyli opartą na zeznaniach świadków są one bardzo ważne, poza tym lepiej wygląda jeśli zainteresowana strona jest obecna.
Odpowiedz
#5

Proszę napisac usprawiedliwienie z nieobecności i wysłać do sądu. Wyjasnic dlaczego Pani nie moze sie stawic w sadzie.
Odpowiedz
#6

Można napisać do sądu wniosek o przesunięcie terminu rozprawy tj.zmianę terminu
Odpowiedz
#7

a czy muszą być świadkowie na sprawie rozwodowej jeśli jest z orzekaniem o winie?
Odpowiedz
#8

jeśli masz super dowody to nie
Odpowiedz
#9

no właśnie nie mam ale z każdej strony słyszę od ludzi,że mąż mnie zdradza,czytałam smsy,które pisał z kochanką ale twierdzi,że robił to specjalnie bo wmawiam mu,że ma romans,a co innego mogę myśleć kiedy wychodzi z domu wcześnie rano przychodzi późno w nocy albo nad ranem,dziećmi wogóle się nie interesuje,nigdy wcześniej taki nie był
Odpowiedz
#10

Nie będziesz przesłuchiwana, adwokat nich sprawdzi czy masz wezwanie czy zawiadomienie. Jak jest zawiadomienie to nie będziecie przesłuchiwani i tym samym nie musisz być na sprawie.u mnie tak było
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości