Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

O co pytać prawnika na poradzie o rozwód

#1

Witam. Na jutro jestem umówiona z prawnikiem na poradę, chodzi oczywiście o rozwód. Mam przygotowanych kilka pytań, ale może są takie które byście mi "polecili"? Jestem kompletnie zielona w temacie, nie potrafię skupić się na tym o co miałabym zapytać. Nie chcę tego rozwodu 
Odpowiedz
#2

Skoro nie chcesz rozwodu to po co się spotykasz z prawnikiem? mąż złożył pozew czy Ty bo nie chcesz ale musisz?
Odpowiedz
#3

Nie chcę rozwodu, ale będę składała pozew. Mąż mnie zdradza i nie chce się przyznać. Nie mam zamiaru się prosić o miłość. Wiem, że on pozwu nie złoży. Dopiero zaczynam "przygodę" z rozwodem i jestem kompletnie zielona w temacie, nie wiem od czego zacząć. Co powinnam wiedzieć, o co pytać. Podział majątku załatwimy teraz (mieszkanie będzie moje, wypiszę go z kredytu hipotecznego - taki plan był jeszcze przed decyzją o rozwodzie bo mąż chce wziąć spory kredyt na rozkręcenie biznesu, tym samym zwiększyłaby mu się zdolność kredytowa).
Odpowiedz
#4

Z tym kredytem to pamietaj, ze musisz wtedy sama przejsc ponownie cala procedure przyznania kredytu. Musisz miec zdolnosc by go samej udzwignac. LAtwiej dostac rozwod niz sie wypisac z kredytu hipotecznego
Odpowiedz
#5

w kredycie hipotecznym na papierze widniej tez mój tata, który ma "policyjną" emeryturę Wink i pracuje dodatkowo na etacie, więc o to jestem spokojna
Odpowiedz
#6

Przepisanie kredytu na Ciebie to jedno ale jeśli mieszkanie było kupione wspólnie po ślubie i macie wspolnote majątkowa to drugie bo w takim razie będziesz musiała jeszcze spłacić połowę wartości mieszkania mężowi....
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości