Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Odszkodowanie za budowę autostrady pod domem - potrzebny adwokat

#1

Witam,mam pytanie czy ktoś spotkał się z sytuacją gdzie dostał pozwolenie na budowę, np.w mc kwietniu a w pażdzierniku(dom stoi stan surowy zamknięty)i okazuje się że tuż za płotem będzie budowana autostrada w najbliższym czasie rozmowy i z zebrania z GDDiA oraz mieszkańcami Gmin trwają itp. i teraz czy można starać się uzyskaćodszkodowanie od gminy za wydanie pozwolenia w takim miejscu gdzie tuż obok będzie autostrada i nie poinformowanie o tym zainteresowanego inwestora,który wiedząc o tym fakcie nie podjął by się budowy domu w tym miejscu?Może jest w grupie jakiś PRAWNIK W KATOWICACH lub osoba która spotkała się z taką bądź podobną sprawą.Dodam jeszcze że w palach zagospodarowania przestrzennego nie było wzmianki o tym fakcie
Odpowiedz
#2

Wydaje mi się że chyba nie mają obowiązku informować...sam powinienes się dowiedzieć przed rozpoczęciem
Odpowiedz
#3

W planach zagospodarowania przestrzennego nie było wzmianki o tym fakcie i okazuje się że nie tylko ja o tym nie wiedziałam ale również inne osoby starające się o pozwolenia tylko u nas budowa ruszyła a innym zanim Zaczęli wstrzymało pozwolenia w październiku
Odpowiedz
#4

Malo prawdopodobne zeby tak duza inwestycja nie bylo planowala z kilkuletnim (minimum) odstepem. Przeciez nikt nie stawia nagle autostrady przez wieś bo ma taka ochotę Wink byc moze w planach byla inna droga a zmienili tylko jej "parametry"
Odpowiedz
#5

Informacje o planowanej inwestycji były na pewno zamieszczone. Nie mają obowiązku informować każdego z osobna.
Odpowiedz
#6

Mój notariusz przed spisaniem umowy kupna działki polecił mi zarządać od sprawdzającego aby dostarczył z gminy dokument o planach rewitalizacji.
W MPZP nie musi być jeszcze inwestycja wpisana.
Wspaniała notariusz.
Teraz to hyba tylko panele pochłaniające hałas pozostają w opcji.
Odpowiedz
#7

Proponuje wybrać się do radcy prawnego i dowiedzieć się KONKRETÓW a nie nakręcać się tutaj na podstawie "chyba, prawdopodobnie, u mnie, u mojego teścia "
Odpowiedz
#8

No chyba nie tak za płotem, skoro dostałaś pozwolenie na budowę :> przy obwodnicach miejskich, ekspresówkach i autostradach są bardzo szerokie linie rozgraniczajace/nieprzekraczalne linie zabudowy. A skoro budowa rusza jesienią, to plany na taką inwestycję maja na pewno kilka lat. Rozwiązuje taki temat teraz u klienta.
Odpowiedz
#9

Informacje są zazwyczaj przez obwieszczenie i jeśli już wiadomo że mam na pewno powstać za płotem to pewnie jest już po wieloletnich rozważaniach i kłótniach z mieszkańcami o wariant drogi (zazwyczaj proponuje się kilka i potem konsultuje i robi badania). Są też pewnie wytyczne Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Po wybudowaniu drogi powstanie ekspertyza porealizacyjna, w której m.in będzie się badać przekroczenia norm hałasu. Jeśli będą znacznie przekraczać normy to wokół zrobi się strefę ograniczonego użytkowania (jak np. Wokół lotnisk) co na postawie art. 129 ust. O ochronie środowiska pozwoli na dochodzenie odszkodowań za ograniczenia w użytkowaniu i konieczność znoszenia hałasu.
Odpowiedz
#10

Mam działkę od budowy s6 jakieś 600-700 metrów byłem na wszystkich zebraniach o budowie trasy i nigdy działki w moim rejonie nie były nawet wspomniane aż do momentu pokazania projektu,raptem okazuje się że zabiorą około 200m2 na budowę dojazdu do pętli.Dom w budowie itd. na szczęście czytałem strony rządowe i gminne ogrodzenie na 2 lata przed przetargiem zrobiłem cofnięte a o odszkodowanie i tak będę pisał
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości