Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pilnie potrzebny adwokat prawo rodzinne WROCŁAW

#1

Sprawa o separacje/rozwód - PILNIE POTRZEBUJE DOBREGO ADWOKATA BO SPRAWA JEST TRUDNA. OPIS PONIŻEJ. GŁÓWNE PYTANIE O NAMIAR NA DOBREGO ADWOKATA KTÓRY PORADZI SOBIE Z TĄ SPRAWĄ?

Ślub zawarty w 2007 roku konkordatowy. Po ślubie jak między dwojgiem ludzi różnie czyli i miłość i kłótnie. W 2015 r. małżonka postanowiła (za namową rodziny pochodzenia) wyprowadzić się ze wspólnego lokalu i za mieszkała z naszymi dziećmi u własnej matki (o warunkach lokalowych i innych dalej). Po 3 miesiącach złożyła wniosek o separacje bez orzekania o winie obojga. W kilka miesięcy później wystosowała pismo o zmianę z separacji na rozwód. Z powodu 3 dzieci o które walczę konieczna byłą wizyta w RODOK gdzie po przesłuchaniu mnie, mojej małżonki oraz 2 z 3 dzieci (najmłodszy syn miał wtedy 2,5 roku wiec podlegał tylko obserwacji naszych stosunków rodzicielskich). Opinia RODOK według jednych jest krzywdząca dla mnie (oraz pełna błędów) inni twierdzą że jest bardzo dobra dla mnie. Celem wyjaśnienia z dziećmi mam doskonały kontakt są u mnie praktycznie w każdy weekend na 2-3 dni (piątek popołudnie lub sobota rano do niedzieli wieczorem). Co do błędów, na moje cytaty z małżonki (część z nich nagrana) gdzie cytowałem przekleństwa z jej strony i wulgaryzmy rzucane pod mim adresem w obecności dzieci panie w RODOK napisały iż "mam łatwość używania wulgaryzmów". I dalej fragment z wypowiedzi pytanie pracownic "Co zamierza pan robić po zasądzeniu separacji/rozwodu?" odpowiedziałem iż: "Zamierzam walczyć o przejęcie władzy rodzicielskiej nad dziećmi" pytanie "Jak pan ma zamiar pogodzić to z pracą odpowiedziałem "Zamierzam zmienić system pracy (teraz 3 brygadowy tygodniowy) na umożliwiający opiekę nad dziećmi po oddaniu ich do przedszkola szkoły i ich powrocie lub ew. zmianę miejsca pracy by mieć taką możliwość, a w ostateczności wziąć KRÓTKO TRWAŁY URLOP BEZPŁATNY CELEM OGARNIĘCIA SYTUŁACJI" panie zapisały że, "Planuje wziąć urlop czym mogę zdestabilizować stan jakości życia dzieci pobierając ew. zasiłki".
Tu nadmienić muszę że, żona od chwili zawarcia małżeństwa nie pracowała ja byłem jedynym żywiciele rodziny, nadal nie pracuje (żona) a utrzymuje się jedynie z moich alimentów na dzieci (płaconych dobrowolni), rodzinnego, 500+ i innych tego typu świadczeń co paniom w RODOK nie przeszkadzało (ale o sytuacji finansowej będzie jeszcze dalej). W czasie wizyty w RODOK żona przyznała że, ma nowego partnera oraz do tego iż w czasie kłótni ze mną (wywołanej przez nią) przyłożyła mi NUŻ KUCHENNY do klatki piersiowej (wcześniej zdarzało się jej bez większych powodów policzkowanie mnie i podobne przypadki) przy czym tak przed sądem jak i w pismach do niego żona zarzuca mi agresje wobec swojej osoby. 


Teraz słów parę o warunkach lokalowych małżonki zamieszkuje ona w jednym mieszkaniu z trojką naszych dzieci (obecnie 9.l 5.l i 4.l) swoją matką oraz swoją siostrą (moją szwagierką) i jej 2 letnią córką na 2 małych pokojach z kuchnią. Wysłany tam przez sąd kurator wychwalał warunki zamieszkiwania dzieci (w moim miejscu zamieszkania nigdy ów kurator się nie pojawił celem weryfikacji moich możliwości mieszkaniowych). 


Teraz wrócę do sprawy finansów. Moja małżonka jak pisałem nie pracuje i nie zamierza podjąć pracy w przewidywalnym czasie, notorycznie wymawia się koniecznością opieki nad dziećmi oraz brakiem czasu przy czym z posiadania dzieci uczyniła sobie praktycznie źródło utrzymania siebie jak i pozostałych pań (teściowa pracuje ale spłaca długi).


 Co do czasu moja żona ma czas na biegi, ćwiczenia na siłowni, pływanie itp. oraz na wyjazdy z kochankiem za pieniążki otrzymywane na dzieci (kiedy panią sędzię poprosiłem o możliwość monitorowania wydatków żony usłyszałem iż "Niema takiej możliwości bo wydatki żony są jej prywatną sprawą". Ponadto dzieci mają do matki delikatnie mówiąc Ambiwalentny stosunek (tak jak i matka do nich).

Jestem przez żonę regularnie gnębiony telefonami typu: "Jak mi nie dasz rozwodu z twojej winy to zajdę z partnerem w ciąże a oskarżę ciebie o gwałt" lub "Masz mi dać więcej pieniędzy bo jak nie to powiem że .... (tu można wpisać wiele haseł związanych ze straszeniem sądem/policją)". W sądzie w pewnej chwili żona przyznała się do posiadania kochanka, akcji z nożem i innych ale po upomnieniu przez panią sędzie że, z tego powodu jej powództwo może być oddalone zmieniła ponownie "front" i postanowiła prosić o orzeczenie z winy obojga, uzasadniając to tym że, ja zły ona czysta jak łza. 


Złożyłem masę dowodów obciążających małżonkę ona jedynie grę na emocjach. Za kilka dni kolejna rozprawa i tu zaczyna się seria pytań: 
1. Jakie mogę mieć szanse na udowodnienie winy małżonce i orzeczenie rozpadu z jej winny
2. Jakie są szanse na otrzymanie dzieci pod moją opiekę (przy czym jak pisałem do sądu nie chce odebrać lub ograniczać żonie praw a jedynie by zasądzono ich pobyt przymnie oraz prawo do alimentów na nie od żony)
3. Żona twierdzi że, to będzie odczytanie wyroku czy taka może być? a gdzie mowy stron? czy sąd może mi ich odmówić?
4. W pismach do sądu zwracałem się o ponowne badania Psychologiczne moje małżonki i dzieci w innym nisz RODOK ośrodku bez odzewu (Zona wmawia tak sądowi jak i osobom postronnym iż jestem osobą „psychiczną” gdyż przy rozmowach zdarza mi się gestykulować) czy na tej podstawie mogę w razie nie korzystnego dla mnie wyroku składać apelacje?
5. Czy mogę na podstawie nagrań z sali sądowej (jest nagrywany obraz i dźwięk) oraz posiadanych przeze mnie nagrań i Sms-ów pozwać żonę o zniesławienie? i ile by to kosztowało?
6. Jakie są koszta sądowe w sprawie gdyż żona jako "biedna i bezrobotna" chce bym wszystkie koszta poniósł ja + zwrot kosztów sądowych dla niej (zarabiam ok 2300-2400 na miesiąc - 950 dobrowolnie płaconych alimentów) 
7. Czy jeśli wisimy na wokandzie jako sprawa o separacje sąd ma prawo orzec rozwód?
8. Jak nakłonić są do zbadania stanu psychologicznego małżonki gdyż jej zachowanie świadczy o przynajmniej mocnym rozchwianiu?


Przepraszam za długość tekstu ale sprawa rozwlekła i skomplikowana. 
Tak jak widzicie na obecnym etapie nie poradzę sobie już bez adwokata więc bardzo proszę o pomoc 
Odpowiedz
#2

Zadał Pan sporo pytań, na które odpowiedzi nie można udzielić tutaj bo o tym zdecyduje sąd- nie możemy spekulować. Jeśli posiada Pan obciążające żonę nagrania i smsy, oraz jakiś świadków to jak najbardziej ma Pan szanse udowodnić zonie winę za rozpad małżeństwa, ale powinien Pan wiedzieć, że wystarczy by Pan był winny w przysłowiowym 1% i też zostanie uznany Pan winnym rozpadu małżeństwa.

Co do adwokata do od spraw rodzinnych we Wrocławiu bardzo polecana jest kancelaria adwokata Pawła Borowskiego więc w razie konieczności proszę iść do nich
Odpowiedz
#3

Jedyne co mogę podpowiedzieć to że badania z rodka można podważyć bo nie ma podstaw prawnych i sądy nie powinny kierować na badani do rodka więcej na ten temat dowiesz się w śląskim stowarzyszeniu praw ojca
Odpowiedz
#4

o tym dowiedziałem się ok 3 miechy po badaniu i napisaniu 20 paru stron odpowiedzi na opinie z RODOKU z wytknięciami błędów pań przeinaczeń, czy przemilczeń (kiedy ja mówiłem a było niewygodne dla wizji pań panie doznawały amnezji i nie wpisały w opinie) pismo złożone do sądu brak odzewu kolejne pismo o powtórzenie poza RODOK brak odzewu
Odpowiedz
#5

Po co pchasz się rodka te panie i tak wystawia super opinie żonie a ciebie negatywna bez sensu weź sobie adwokata dobrego bo sam przegrasz
Odpowiedz
#6

o tym że nie należy iść do RODKA dowiedziałem się jak wyżej napisałem a do tego pani sędzia nie podała mi informacji że mam prawo do wybrania się do innego niż RODKA ośrodka i poszedłem pełny ufności jak owca na rzeź a reszta jak wyżej
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości