Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Podział majątku po rozwodzie - dom

#1

Kto mi powie jak to jest z podziałem majątku po rozwodzie. Przed ślubem rodzice kupili mi działkę którą po ślubie sprzedałam i kupiliśmy dom, ex nie dołożył do kupna domu ani grosza. On pracował i wkładał pieniądze w remont abyśmy mogli tam zamieszkać ja nie pracowałam tylko zajmowałam się dziećmi . Po kilku latach rozbudowalismy dom z odszkodowania córki aby przystosować go do jej niepełnosprawności. Przed złożeniem pozwu musiałam z córką uciekać z domu wynajełam mieszkanie a sąd wydał orzeczenie że córką ma mieszkać w każdojednorazowym miejscu zamieszkania matki. W takiej sytuacji jak sąd może podzielić majątek.
Odpowiedz
#2

Dom jest Pani. Jesteście Państwo po rozwodzie? Kto widnieje w księgach wieczystych jako właściciel?
Odpowiedz
#3

Dom kupiłam ja ale w akcie notarialnym jest wpisane że oboje jesteśmy właścicielami. Jestem na początku drogi rozwodowej.
Odpowiedz
#4

To trochę komplikuje sytuację, ponieważ mąż ma jeszcze tytuł prawny do domu, który utraci dopiero na skutek sprawy o podział majątku, niestety w sprawach tych diabeł tkwi w wielu szczegółach, które przez internet ciężko poznać. Tym, że mąż pracował a Pani nie proszę się nie przejmować. Najlepiej udać się z taką sprawą zarówno z rozwodem jak i z podziałem majątku do polecanego adwokata w Pani mieście. Sprawy są poważne więc warto się do tego przyłożyć od początku
Odpowiedz
#5

Wiem właśnie. Poszukuję dobrego adwokata z Gliwic. Może ktoś doradzi do kogo się wybrać z taką sprawą
Odpowiedz
#6

Trzeba będzie rozliczać nakłady z majątku osobistego na majątek wspólny. Dom jest wasz wspólny, ale pieniądze czy też ich część pochodzą z pani majątku osobistego. To tak w skrócie, bo faktycznie, ważne są szczegóły.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości