Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Podział majątku po zdradzie

#1

Trochę tu czytam i staram się wyciągnąć wnioski dla siebie.
Opowiem trochę o mojej sytuacji : pierwsza sprawa 15.11 pozew złożył mąż bo się już doczekać nie mógł, w sierpniu przez smsy jak był w pracy przyznał mi się o tym że kogoś ma że ją kocha zapytany czy się kochali potwierdził, jest to kolezanka z pracy która ma męża i trójkę dzieci. Po kilku dniach usunal mi wszystkie smsy żebym dowodów nie miała wypiera się wszystkiego długi czas ma drugi telefon wszystko dlatego że od prawie dwóch lat walczę o nasz związek (mamy syna -3 lata) o to aby przestali ze sobą pisać bo wracając z pracy potrafił przez 2 godz stać przy tel i odpisywać jej. 
Teraz po przeczytaniu pozwu (on chce za porozumieniem stron) dostałam motywacji do działania ,skontaktował się z mężem koleżanki męża mamy trochę dowodów które musimy ze sobą połączyć i walczyć, chociażby o to żeby im to udowodnić.
Dodam że mam 29 lat jesteśmy 6 lat po ślubie.


Powiedzcie mi czy udowodnienia winy mężowi działa na moja korzyść przy podziale majątku?
Wiem że mogę się wtedy starac o alimenty na siebie oczywiście na dziecko co jest odrębnymi alimentami.
Odpowiedz
#2

Wg informacji od mojego prawnika wina nic nie daje przy podziale majątku.
Odpowiedz
#3

Hej,nie wiem czy udowodnienie winy ma wpływ na podzial majątku. Ja miałam sprawę o podział majątku osobno i już po rozwodzie,ale te dwie sprawy były oddzielnie prowadzone, nawet w innych sądach.
Odpowiedz
#4

O podzial majatku jest odrebna sprawa, jesli chodzi o alimenta na Cb musisz miec konkretny powód aby je dostac. Jestes mloda i mozesz pracowac.
Odpowiedz
#5

W przypadku podziału majątku nie ma to znaczenia, majątek jest dzielony zazwyczaj na pół albo z wniesionego wkładu, ale w dostaniu rozowdu z wyłacznej jego winy masz szanse i na dostanie alimentów na siebie. Dodam, że w przypadku dostania rozwodu z jego wyłącznej winy o alimenty będziesz mogła starać się nawet kilka lat po rozwodzie (oczywiście jeśli nie wyjdziesz po raz drugi w związek małżeński) i nawet w przypadku gdy masz jakis dochod i nie zyjesz w ubóstwie
Odpowiedz
#6

Jeśli masz siły Wałcz dziewczyno ja odpuściłam,szybki rozwód i mam z głowy i spokój wreszcie święty po 20 latach gehenny.Mam jedno dziecko na utrzymaniu i dwoje dorosłych.Daje radę ,jego nie chce nigdy więcej widzieć.pozdrawiam
Odpowiedz
#7

Nie wiem czy mam siłę kilka dni temu powiedziałam że nie teraz mam więcej dowodów osoby które mi pomagają i czym bardziej on się upiera ze nikogo nie ma tym bardziej chce mu to udowodnić a wiem też ze później on będzie mnie psychicznie męczył
Odpowiedz
#8

Walcz. Mój adwokat powiedział że jeśli będzie z jego winy rozwód to i przy podziale on niewiele dostanie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości