Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Podział majątku przed rozwodem

#1

Witajcie Kochani . Miesiąc temu mój mąż wyprowadził się z domu , wyczyscił nasze wspólne konta z pieniędzy zostawiając mnie i naszą 2 letnia córeczkę bez środków do życia . Zabrał samochod który był kupiony za kawalera , ale wszystkie opłaty , remonty były robione za wspólne pieniądze . Splacił kredyt wzięty na kawalera za nasze wspólne pieniądze . Mamy wspólną działkę i połowę domu postawione . Moje pytanie brzmi czy ja mogę przed rozwodem wystąpić o podzial majatku i jaka jest szansa że odzyskam połowę swoich pieniędzy ?
Odpowiedz
#2

Majątek można podzielić dopiero po ustanowieniu rozdzielności majątkowej.
Odpowiedz
#3

U notariusza możesz zrobić rozdzielność majątkową i podział pod warunkiem, że dojdziecie do porozumienia. Polecam. Taniej, szybciej i bezstresowo
Odpowiedz
#4

Pozew o zabezpieczenie potrzeb rodziny, składa Pani do Sądu Rejonowego wydział rodzinny
Odpowiedz
#5

Mialam podobna sytuacje.najpierw wystapilam o separacje a po wystapilam o podzial majatku.mysle ze bez separacji tez moze pani wystapic o podzial majatku ...ja uzyskalam rowna polowe od sadu ale splata ciagnie sie przez komornika bo byly nie chce mnie splacac dobrowolnie.prawdopodobnie komornik bedzie musial zlicytowac dom itp..abym odzyskala pieniadze.
Odpowiedz
#6

Szybko idź zgłosić separacje faktyczna do notariusza... to ci pomoże odzyskac swoja częsc ( wszystko co sprzeda przed rozwodem) Jestem świeżo po sprawie o podział. Sąd nie uwzględnił mojej cześć za samochód który ex sprzedał przed rozwodem , lokat ( 30 tyś) który ex zlikwidował przez rozwodem. Sędzia powiedziała , ze tylko zgłoszenie separacji faktycznej upoważnia nas do odzyskania tego co dzieje się przed rozwodem bo ona nie wie czy my faktycznie nie spożytkowaliśmy tej kasy razem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości