Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Polubowny podział majątku

#1

Po rozwodzie 2 miesiące. Z ex ustaliłam, że ja biorę mieszkanie (tam mieszka teraz jego matka), a on dom, na który jest wzięty kredyt hipoteczny. Kredyt na oboje, bo on zdolności kredytowej nie miał...Prosiłam o przygotowanie dokumentów, związanych z przejęciem kredytu na niego, potrzebował czasu....ok, rozumiem, ale minęło 1,5 miesiąca, dokumentów nie ma, a on każe mi się dziś wyprowadzić...Rozmawialiśmy wcześniej o tym, że wszystko najpierw na papierze, a później przprowadzam się...Nie rozumiem dziś niczego. Czy niepotrzebnie upieram się, by załatwić najpierw papiery, tzn bank i notariusza? Doradźcie....
Odpowiedz
#2

Nie wyprowadzaj się, najpierw załatw wszystkie dokumenty. Liczą się czyny, nie słowa. Zadbaj o swoje sprawy.
Odpowiedz
#3

Najpierw musisz mieć uporządkowanie sprawy papierkowe,ponieważ później będzie ciężko Ci ciężko cokolwiek wyegzekwować.
Odpowiedz
#4

Majątek jest wspólny i wyprowadzka nie ma większego znaczenia. Wyłączenie jednego kredytobiorcy nie jest łatwe bo nie jest w interesie banku. Natomiast pozostanie z kredytem na dwoje małżonków po podziale majątku stwarza dużo ryzyk, temat jest bardziej skomplikowany
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości