Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pozew KREDYT CHF PKO BP "własny kąt"

#1

Witam.rozmawialem ostatnio z kancelarią , która specjalizuje się w kredytach CHF i powiedzieli mi iż kredyt PKOBP "własny kąt"jest najlepiej zabezpieczonym kredytem ze strony banku i jest prawie niemożliwe podważyć umowę? Ktoś już wojowal z taka umowa.z 2007 roku..?? Potrzebuję dobrej kancelarii z Wrocławia do sprawy bo narazie co zadzwonię do niby kancelarii to się okazuje, że to jakieś firmy dziwne. 
Odpowiedz
#2

No ciężko wierzyć w takie rzeczy skoro to jest umowa denominowana i parę kancelarii ma już w I-szych instancjach wyroki unieważniające z PKO BP.
Odpowiedz
#3

A które to kancelarie?
Odpowiedz
#4

Z tego co się zorientowałam pierwsze nieprawomocne miał już adw. Jacek Sosnowski, mec. Orski tez już cos ma na koncie.
Nie wiem co ma zabezpieczenie kredytu do unieważnienia umowy. Każdy kredyt jest lepiej lub gorzej zabezpieczony. W przypadku PKO BP własny kąt to ludzie mają nie tylko hipotekę ale też weksle, ale to nadal nie jest powód do tego by nie uznać umowy za nie ważną, skoro jest to umowa denominowana w której nie było obrotu dewizowego a co z tym się wiąże nie było waluty którą bank rzekomo mógł obciażyć hipotekę.
Odpowiedz
#5

Ludzie gadają z kancelariami bez doświadczenia albo firmami i później piszą, że dobrze zabezpieczone umowy. Trzeba iść do dobrych i sprawdzonych kancelarii swoje zapłacić i sprawa będzie szła
Odpowiedz
#6

Pisząc o zabezpieczeniu miałem cytując kancelarie z którą się kontaktowałem która faktycznie okazała się sp. z o.o. ..Że PKOBP tak skonstruowali umowę,że nie ma tam jednoznacznych zapisów o denominacji ..
Odpowiedz
#7

oki skoro te umowy są tak super dobrze zrobione i nie da się nic w nich podważyć to jak myślisz dlaczego np. oddają UNWW bez szemrania i żadnej sprawy w sądzie? Nie wiem bo np. mieli kilkanaście wyroków w tej sprawie? Skoro jeden bubel prawny jest w tej umowie to inne też są.
Odpowiedz
#8

Chodzi o całość umowy,ponoć jest tak sprytnie wykonana że jest trudna do podważenia,ale trudna nie oznacza że nie do wykonania...będę walczyć,mój adwokat również jest na to przygotowany
Odpowiedz
#9

Zobacz na istotny pogląd. UOKiK w istotnym poglądzie jasno powiedział co jest abuzywne i wyraził jasno że po usunięciu abuzywnych zapisów umowy nie da sie wykonywać więc sąd może wziąć pod uwagę nieważność tej umowy Smile Wystąpcie z prawnikiem o taki istotny pogląd do UOKiK
Odpowiedz
#10

Idąc krok dalej wszym rozumowaniem że te umowy są nie do podważenia i sa takie super ekstra zrobione to rozumiem ze UOKiK absolutnie nie wie nic na temat tych umów Istotny pogląd w sprawie sygn. I C 776/16 w której stwierdza że nie ma możliwości wykonywania tych umów i ta umowa może być uniewazniona. Jak to UOKiK ładnie stwierdził, gdy usunie się abuzywne zapisy w umowie które są abuzywne i kropka to umowa ta po prostu przestaje być umową bo nie wiadomo jak liczyć zobowiązanie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości