Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pozwanie banku po spłacie kredytu frankowego

#1

Czy ktoś zrobił tak, że spłacił cały kredyt frankowy i dopiero wtedy pozwał bank o zwrot nadpłaty?
Odpowiedz
#2

Bez sensu. Kredyt będzie wtedy już zamknięty, sprawa trudniejsza w sądzie.
Dopóki to Ty masz kasę w ręku, jesteś górą. Jak im ją oddasz, nie płacz potem że nie ostrzegaliśmy
Odpowiedz
#3

Nie zgodze sie z kolega Wystarczy przed splata zlozyc zastrzezenie splaty w banku, poprosic o podpis, pieczateczke i spoko Dopiero wtedy udac sie do kasy Jak wygra i beda zasadzone odsetki za zwloke od banku to tylko sie cieszyc Pamietaj, ze duzo osob nie ma standardowych umow lub maja wpisane kurs negocjowany przy przeliczeniu na CHF (np.ja) No i w ogole sytuacje moga byc rozne
Odpowiedz
#4

zastrzeżenie spłaty? To interesujące. Jest jakiś wzór pisma?
Odpowiedz
#5

a takie pismo stworzylem i przekazalem bankowi, pozniej zaplacilem Fakt, faktem...Ja taki manewr zastosowalem wobec BZWBK (zostawilem kilkanascie frankow do splaty, nie zamknalem kredytu) i jesli przegram to i tak bym przegral. Jesli bym przegral po wypowiedzianym kredycie to bym stracil to co wplacilem (odsetki by mnie zjadly od wypowiedzianego kredytu) + mieszkanie i co w nie wlozylem. Jesli wygram, to wygram, byc moze nawet z odsetkami, bo jest nadplata, jesli sie wyrok uprawomocni (poki co pozew w sadzie - sprawa trwa) Kazdy musi wiedziec sam, czy mu sie "kalkuluje" czy tez nie, zwlaszcza jak wiadomo jakie mamy w Polsce sady.
Odpowiedz
#6

tzn. Przed wpłata prawie całości, tworzysz pismo i prosisz Panią w banku o podpis i pieczątkę *zastrzeżenia wpłaty *?
Odpowiedz
#7

dokładnie napisałem tak:
*******Zastrzeżenie zwrotu
Oświadczam, ze zastrzegam zwrot kwot wpłacanych od dnia dzisiejszego tj XX.XX.XXXX roku dla Santander Bank Polska S A na poczet umowy kredytu hipotecznego EKSTRALOKUM udzielonego w złotych polskich (PLN), a indeksowanego do franka
szwajcarskiego (CHF)
Nie zgadzam się z podstawą naliczenia ww. kredytu, wpłatami w wysokości
nienależnej i zastrzegam, ze mogę dochodzić zwrotu tych kwoty w przyszłości
Wpłaty spowodowane są dbałością o swoją historię kredytową ****** Później dostałem od nich odpowiedź, że traktują moje pismo bezprzedmiotowo, gdyż wg, nich umowa wykonywana jest zgodnie z umową kredytową. Mam to jednak w pompce, gdyż ocena nie bedzie do nich nalezala, a od sadu Poza tym zastrzezenie zwrotu zostalo skutecznie zlozone. (pieczatka i podpis pracownika banku, ze przyjal pismo w placowce)
Odpowiedz
#8

Całkowita spłata ma tylko sens, gdy musisz sprzedać mieszkanie i jest to potrzebne do zwolnienia hipoteki.
W innym przypadku lepiej mieć kasę u siebie na koncie niż ma leżeć u bankstera i nie wiadomo czy i kiedy wróci.
A co więcej można na tym zyskać wpłacając kasę na lokatę (omijać podmioty Czarneckiego).
Oprocentowanie lokaty będzie kilka razy większe niż oprocentowanie kredytu.
Odpowiedz
#9

Nikt z Państwa nie zna powodów dla których muszę dokonać całkowitej spłaty kredytu. Myśle, że to zupełnie nie ma znaczenia. Nie uważam, że taki ruch zamyka mi jakakolwiek drogę o roszczenie.

Pytanie jeszcze które kancelarie polecacie do walki z bankiem?
Odpowiedz
#10

Lista kancelarii godnych polecenia jest w tym poście http://sprawdzony-adwokat.pl/forum/Threa...-polecacie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości