Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Problemy ze spadkiem po dziadku

#1

Dostałam z siostrą spadek po dziadku. Dom i mieszkanie. W domu mieszka zona dziadka i chce ten dom sprzedać. Niestety nie wiem za jaką kwotę ponieważ wgl z nami nie rozmawia i próbuje sprzedać dom na własną rękę. W mieszkaniu natomiast mieszka ich wspólną Córka i chcialybysmy z siostrą dostać jakieś pieniądze od nich. Bo ani nie możemy tam zamieszkać ani nie mamy z tego żadnych korzyści. Dziadka zona i Córka uważają że dziadkówi się w głowie poprzewracało że nam taki spadek przepisał. Co mamy zrobić żeby wyegzekwować od dziadka rodziny jakieś pieniądze za to mieszkanie i dom które dostaliśmy? Po smierci dziadka nie mamy wstepu ani do domu ani do mieszkania a przecież to nasza własność.
Odpowiedz
#2

Czy dom i mieszkanie były wyłączną własnością dziadka przed jego śmiercią? Czy teź dziadka i jego żony?
Odpowiedz
#3

Z tego co się orientuję to dom byl ich wspolny. Ja z siostrą odziedziczylam spadek po naszym zmarłym ojcu. Syn dziadka
Odpowiedz
#4

W tej sytuacji należy przeprowadzić postępowanie sądowe o dział spadku. w takim postępowaniu Sąd przyzna składniki spadku jednym spadkobiercom a dla innych zasądzi spłaty stosowne do udziałów. Mając taki wyrok (zasądzający spłaty) będziesz mogła udac się do komornika jeśli babcia z ciotką nie zapłacą dobrowolnie. Tylko koniecznie skorzystaj z pomocy radcy prawnego lub adwokata który poprowadzi tą sprawę. w takim postępowaniu możesz także żądać od babci i ciotki wynagrodzenia za korzystanie z majątku spadkowego "ponad udział" który im przysługuje
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości