Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kredyt w banku na działalność gospodarczą i brak spłat

#1

itam, mam pytanie. Chodzi o moją koleżanke. Chciałabym jej pomóc, a niestety nie mam zielonego pojęcia od czego można zacząć. Koleżanka prowadziła działalność gospodarczą. Zaciągnęła dwa kredyty. Rata jednego to 1450 zł a drugiego to 830 zł. Jak prowadziła dzialalność było ją stać na zapłatę rat. Niestety działalność z przyczyn prywatnych musiała zamknąć. Nie ma z czego płacić rat. Ma umowe o prace na równe 1800zł netto na czas określony do grudnia 2019. Byłysmy w wielu bankach po konsolidacje, ale niestety z racji, że spóźniała się z ratami to żaden bank jej nie chce tego skonsolidować. Czytałam o tym Ultimo, ale podobno jest to bardzo nieciekawa firma. Błagam poradzcie co zrobic.Wspomne, że pisma dobanków o ugode były pisane i wszystkie zostałt odrzucone. Rodzice i jej partner co miesiac dokładają jej do rat. Czy znacie jaka firme która odkupuje dług podobna do ultimo ?Kolezanka od długu nie ucieka jest świadoma tego że skoro zabrała musi oddać, ale żadne zmniejszenie rat i wydłyżenie terminu spłaty banki nie interesowały [Obrazek: 1f641.png]:( Co robic ?Sad
Odpowiedz
#2

No więc albo można spłacać albo

Banki wypowiedzą umowę i przyjdzie nakaz zapłaty. Będzie trochę nerwów ale są prawnicy którzy wówczas wchodzą i sprawę rozwiązują 


Tak więc 2 opcje, jeśli nie ma wyjścia nie da się spłacać to cóż trzeba czekać na pozew i iść do prawnika. Okazuje się, że często banki jak widzą, że ktoś sobie nie radzi to jeszcze zawyżają zadłużenie a wtedy można w sądzie polwalczyć
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości