Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania na rozprawie

#1

Jak odpowiedzieć na pytanie: skoro nie akceptuje pan indeksacji była wadliwa to dlaczego nie skorzystał pan z dobrodziejstw ustawy i nie spłacał w walucie?
Odpowiedz
#2

Sposób spłaty ktory się realizuje czy to w PLN czy CHF nie zwalnia odpowiedzialności banku za wadliwe zapisy w umowie
Odpowiedz
#3

liczy sie stan prawny na dzień zawarcia Umowy- nawet gdyby skorzystać z dobrodziejstwa ustawy "antyspreadowej" to i tak nie ma to nic do rzeczy...Umowa nadal ma wady.
Odpowiedz
#4

Moim zdaniem odpowiedź jest prosta, niezależnie że pytania nie powinno być - nie zostałem przez bank powiadomiony że jest możliwość spłaty kredytu w walucie. Mój bank nigdy nie poinformował mnie że można od teraz spłacać w walucie, a przecież bankom ponoć zależy na to żeby kredyty były dobrze spłacane a na spreadach rzekomo nic nie zarabiają, więc na logikę to w ich interesie byłoby poinformować klienta, gdyby taka była prawda.
Odpowiedz
#5

Spłata w CHF nie dotyka problemu indeksacji i kosztu kredytu z indeksacji wynikającego, a w kwestii samego kosztu spreadu - rata w CHF jest zawyżona bo liczona od zawyżonego salda w CHF (nasza polska ustawa wcale nie jest antyspreadowa bo Polacy nie potrafią zrozumieć co robi kurs kupna w umowach). no i nie zakładał Pan w ogóle żadnego kosztu zakupu waluty przy zawarciu umowy.
Odpowiedz
#6

Do odpowiedzi na pytania banku powinien przygotować adwokat. W moim przypadku tak było
Odpowiedz
#7

Pytania do banku czy jakie zada prawnik z banku to trzeba omówić na spokojnie z adwokatem
Odpowiedz
#8

Tyle osób przechodzi przez sprawy frankowe, że można by jednak przygotować jakąś listę pytań najczęściej zadawanych frankowiczom. Idealnie by było z podziałem na banki...
Odpowiedz
#9

A co to matrua z matematyki? Pytania każdy ma inne bo każdy kredyt był nieco inaczej brany i każdego sytuacja życiowa jest nieco inna. Są pewne pytania co się zawsze powtarzają ale jak chcesz je znać to zapłać prawnikowi jak inni a nie szukaj pomocy na sępa
Odpowiedz
#10

Każda dobra kancelaria przygotuje klienta do rozprawy. A niktóre kancelarie prowadzą sprawy tak, że nawet nie ma rozpraw i jest wyrok. Zobacz sobie w internecie. wpisz np: Unieważnienie kredytu we frankach bez rozprawy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości