Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Radca prawny prawo pracy Warszawa

#1

Witam mam pytanie wysłałem listem poleconym za potwierdzeniem odbioru wypowiedzenie o prace z art.55 dnia 27.03. Poinformowalem o tym fakcie swojego szefa wysyłając scan do niego tego samego dnia. On nie odbiera przesylki i dzisiaj otrzymałem wypowiedzenie o prace z art. 30 za nieobecność w pracy dnia 27,28,29.03. 

Kogo wypowiedzenie jest wiążące ? Czy on może dać mi wypowiedzenie z mojej winy? Czy teraz muszę się odwołać do Sądu Pracy? I jaki prawnik mi w tym pomoże? Z góry dziękuję za pomoc
Odpowiedz
#2

wypowiedzenie staje się ważne w momencie w którym druga strona mogła się zapoznać z treścią wypowiedzenia.
Jeśli Pan otrzymał wypowiedzenie i odebrał je Pan to według przepisów prawa to wypowiedzenie jest ważne, dodatkowo jeśli ma Pan nieusprawiedliwiona obecność to tym bardziej był powód do takiego wypowiedzenia.
Odpowiedz
#3

Wypowiedzenie nie daje prawa do nie przychodzebia do pracy, tym bardziej że obowiązuje okres wypowiedzenia. Stąd wypowiedzenie pracodawcy jest słuszne.
Odpowiedz
#4

Wypowiedzenie z winy pracodawcy z art 55 bez zachowania okresu wypowiedzenia. Za rażące łamanie praw pracowniczych
Odpowiedz
#5

Tu świetnie poradzi sobie adwokat Krzysztof Bilski. To dobry prawnik z Katowic (działa też w Krakowie) który ma duże doświadczenie i dobrze radzi sobie z trudnymi sprawami. Sytuacja w jakiej jesteś wymaga pomocy specjalisty a o takiego trudno, teraz jest cała masa niekompetentnych lub zwyczajnie słabych prawników. Zostawiam link do strony Bilskiego i polecam rozważyć skorzystanie z jego usług LINK - Kancelaria Prawna Katowice
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości