Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Raiffeisen Polbank Windykacja za brak spłaty kredytu CHF

#1

Kto zna obecny proces windykacyjny Raiff? ile czasu od zaprzestania płacenia raty mija kiedy bank wysyła windykatora terenowego? i kiedy moze pojawic sie komornik sadowy jesli mam podpisana Deklaracje Wekslowa...? i czy komornik moze pojawic sie bez mojej wiedzy, czy musi byc droga sądowa (i wtedy mam mozliwosc kontrargumentow i odwlekania sprawy)
Odpowiedz
#2

1. napisz do banku, że ze wględu na ostrożność procesową żądasz od banku kontaktu wyłącznie tradycyjną droga korespondencyjną. Wszelkie telefony, wizyty windykatorów terenowych, nie podpisane elektronicznie maile pozostaną bez odpowiedzi.

2. komornik tylko po prawomocnym wyroku
Odpowiedz
#3

Zawalcz w sądzie masz nadpłatę powstała w związku z abuzami.
Odpowiedz
#4

Jeszcze się zastanawiam sie nad 2 wariantami bo chce wynajac to mieszkanie i mysle jakie mam opcje: 1 - nie placic rat by zaoszczedzic na adwokata, ale bedzie kiepsko gdy zapuka komornik do najemcy; 2 - placic raty i rownolegle droga sadowa. oczywiscie wole nr 1 ale nie wiem po jakim czasie moze ktos zapukac do najemcy
Odpowiedz
#5

Ja zrobiłam tak, w banku zlikwidowałam kontakt telefoniczny ze mną, następnie zostawiłam oświadczenie,że wszelkie sprawy mają być załatwiane listownie i podałam adres, wynajęłam swoje mieszkanie i zaczęłam się z nim i sądzić. Zrób tak samo nie było nigdy u mnie żadnej firmy windykacyjnej , bank raz zadzwonił gdy usłyszał ,że tylko listowonie ma się ze mną kontaktować nie miałam więcej telefonów. nie płace od 2016
Odpowiedz
#6

od 2016!!! a masz deklaracje wekslowa czy bte?
Odpowiedz
#7

miałam nakazówkę, którą oddaliłam. Mój mecenas właśnie adw. Sosnowski, cały czas mnie prowadzi i oddaliłam już 2 razy nakaz teraz będę miała normalny proces.
Odpowiedz
#8

Strasznie się to ciągnie - od 2016 Pani nie płaci i jeszcze nie było sprawy na normalnym procesie? W sumie to bardzo pocieszające, bo tutaj przewlekłość działa na nasza korzyść.
Odpowiedz
#9

nie place raty od 3 tygodni - wlasnie dostalam od nich maila 'Szanowna Pani Proszę o kontakt z Raiffeisen Polbank pod nr tel. 22 548 99 51 Na telefon oczekujemy w godzinach 8.00-18:00 Sprawa jest pilna. Pozdrawiam' CO ROBIC? dzwonic do nich czy nie?
Odpowiedz
#10

NIE prowadzisz rozmów telefonicznych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kontaktujesz sie WYŁACZNIE pismami - wydaj na polecone ze zwrotką.

W tej sytuacji poproś o rozliczenie kredytu od dnia uruchomienia, rata po racie w ujawnieniem kursów banku, LIBORa.
Umotywuj to proszę, koniecznoscią zrozumienia, czy masz zadłużenie i kiedy powstało.

Zawsze pisz, że wspólpracujesz z wierzycielem w celu UCZCIWEGO rozliczenia wierzytelności.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości