Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rozwiązanie umowy o pracę z winy pracodawcy

#1

Staż pracy u pracodawcy 10 lat, stanowisko samodzielne, bezpośrednio podlegające właścicielom. Powód: zaniżona samoocena, przez te lata parę poważnych chorób bez rekonwalescencji, rezygnacja z otrzymywanych l4 przez strach o utratę pracy, ciężka choroba układowa, praca przez 26 tygodni ciąży co skończyło się porodem przedwczesny, dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności, po powrocie z macierzyńskiego utrudnianie wzięcia opieki celem kontynuacji rehabilitacji dziecka, zmuszenie do podpisania oświadczenia o rezygnacji z przebywania na l4 po pobycie w szpitalu... czy te argumenty są zasadne? Dziękuję
Odpowiedz
#2

Ogółem widzę że poważne się Pani odszkodowanie należy,tyle nie wiem jak to ma być podparte dowodami,bo wiadomow sprytny wredny pracodawca podrobi nawet dokumenty by się pozbyć problemu. Ja bym cisneła do dobrego adwokata.
Odpowiedz
#3

Powinien być jeszcze zapis w wypowiedzeniu, że ze względu na mobbing rozwiązuje Pani umowę o pracę. Wtedy należy się odszkodowanie
Odpowiedz
#4

Dobry prawnik tu konieczny. Niestety w przypadku mobbingu to po stronie pracownika leży udowodnienie takiego stanu rzeczy. Bardzo mi przykro z powodu Pani sytuacji.
Odpowiedz
#5

Jeśli ma Pani twarde dowody, może warto rozważyć odszkodowanie na drodze cywilnej?
Odpowiedz
#6

To jest dla mnie bardzo trudny temat. Czy możecie polecić dobrego prawnika od tego typu spraw pracowniczych w Warszawie?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości