Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ustalenie kontaktów z dzieckiem na rozprawie rozwodowej

#1

Witam,w środę mam sprawę rozwodową.

W pozwie wniosłem o ustalenie kontaktów z dziećmi na rozprawie. Jak to wygląda w praktyce, bo ciężko jest dogadać się z byłą, jak sąd ustala opiekę ojcu w takim przypadku.
Odpowiedz
#2

Nie da się z góry o tym napisać i wskazać, co będzie brane pod uwagę, to jest konglomerat wielu czynników, jednakże jeżeli kwestią jest ustalenia ilości kontaktów, a nie czy mają w ogóle być, to sądy z mojego doświadczenia pomagają w tym stronom, wysłuchują tego co chcą rodzice i odpowiednio to spisują. Problem jest w sytuacji, kiedy druga strona kwestionuje prawo do kontaktów.
Odpowiedz
#3

Wnoś o opiekę naprzemienną jeśli masz warunki mieszkaniowe i finansowe i mieszkacie blisko na tyle by dzieci chodzily do tego samego przedszkola lub szkoły ( 2 tyg u Ciebie a 2 tygodnie u mamy) , wówczas bedziesz realizowal swoją role wychowawczą pół na pół a nie ze dzieci będą mialy "widzenia", no i aliementy wowczas mogą byc zniesione jesli podobnie zarabiacie. Jeśli jednak masz pracę z dala od domu i nie będziesz mógł wywiazywac sie pół na pół to wnies np co drugi weekend, plus w tygodniu 2 razy gdy weekend nie jest Twój, plus święta określ ( 1 dla Ciebie,drugi dla niej), ferie, wakacje np lipiec Twój, sierpień jej, plus wazne wydarzenia bys mogl byc obecny tzn.urodziny,dzien dziecka, rozpoczecie roku itd.Powodzenia. Jeśli chcesz wiecej info to na priv
Odpowiedz
#4

Opieka naprzemienna, dwa domy a jednocześnie brak domu, zmieniające się reguły co dwa tygodnie, dostosowywanie się do dwóch miejsc, dorośli się gubią a co dopiero dzieci, kto wogóle wymyślił ten absurd
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości