Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rozwód bez orzekania o winie bez adwokata

#1

Dobry wieczór Wszystkim przed, w trakcie i po rozwodzie. Ja właśnie do tego dojrzałam i mam pytanie do tych z doświadczeniem. Chce rozwodu bez orzekania o winie, w jak największym porozumieniu i bez jakiejkolwiek walki. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad tym czy wsiąść adwokata i wydawać 2500 zł czy udałoby się bez takich kosztów (wolałabym nie pożyczać na to pieniędzy). Jest w tym prawie 18-letni syn i przed jego urodzinami w maju muszę złożyć pozew żeby zabezpieczyć alimenty, żeby syn nie musiał potem występować przeciwko ojcu. Co mi poradzicie?
Odpowiedz
#2

Punkt interwencji kryzysowej tam jest prawnik. Pomoże napisać pozew za darmo. Jak również MOPS tam jest Radca prawny. Również doradzi i pomoże.
Odpowiedz
#3

Też jakiś czas temu zdawałam pytanie o adwokata...szkoda pieniędzy? Ja też bez orzekania o winie, wszystko dogadane, ale narazie nie dzielimy majątku.
Odpowiedz
#4

ak sobie dałaś radę bez adwokata?-nie taki diabeł straszny??
Odpowiedz
#5

tak naprawdę to jeszcze czekam na wyznaczenie terminu ? ale mamy dogadane wszystko z mężem, więc adwokat jest niepotrzebny uważam...
Odpowiedz
#6

A nie boisz się że coś wymyśli na sprawę niespodziewanego ?
Odpowiedz
#7

nie, on też nie lubi komplikacji, a dzieci są dla niego ważne, dlatego podpisał już plan wychowawczy, a i z pozwem też się zapoznał zanim go wysłałam ? bardziej obawiam się podziału majątku, ale to już załatwimy po rozwodzie...
Odpowiedz
#8

(03-21-2018, )Kooppera napisał(a):   Chce rozwodu bez orzekania o winie, w jak największym porozumieniu i bez jakiejkolwiek walki. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad tym czy wsiąść adwokata i wydawać 2500 zł czy udałoby się bez takich kosztów 

A jakie stanowisko obecnego Pani męża? Czy chce bez orzekania o winie
Odpowiedz
#9

Tak, też nie chce walki. Ale niestety nie wiem co moja wspaniała teściowa wymyśli i jak go nastawi. Krótko mówiąc - nie wiem czego mogę sie spodziewać
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości