Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rozwód bez orzekania o winie - bez adwokata

#1

Chcę złożyć pozew o rozwód bez orzekania o winie. Czy oprócz samego pozwu muszę coś dołączyć jakieś pisma wnioski czy coś innego. Mamy 3 dzieci, które są przy mnie i tak ma zostać.
Odpowiedz
#2

Musisz zawrzeć w poWie wnioski w sprawie dzieci (miejsce zamieszkania lub władza rodzicielską i alimenty). Sugeruje spisać i załączyć porozumienie wychowawcze i zgłosić wniosek o przesłuchanie świadka na okoliczność związana z dziećmi. Z dowodów obowiązkowych- odpis altu małżeństw i aktów urodzenia dzieci.
Odpowiedz
#3

a co to jest porozumienie wychowawcze?
Odpowiedz
#4

Umowa między rodzicami, można w niej ustalić sprawy dzieci: miejsce zamieszkania, kontakty, władze rodzicielską, alimenty itp.
Odpowiedz
#5

ok. a jak wygląda sprawa ze zwolnieniem z opłat procesu?
Odpowiedz
#6

możesz wystąpić z wnioskiem o zwolnienie i uzasadnić ze pokrycie kosztów sądowych wiązało by się z uszczerbkiem dla Ciebie i Twojej rodziny. Do tego trzeba wypełnić oświadczenie o stanie majątkowym.
Odpowiedz
#7

U mnie we wniosku zawarta była po prostu informacja że z małżeństwa są takie a takie dzieci,których miejscem zamieszkania będzie moje mejsce. Co do kontaktów miałam adnotacje o nie ustalaniu poprzez sąd kontaktów z dziećmi. Owe kontakty mieliśmy ustalić między sobą właśnie bez odgórnej decyzji sądu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości