Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rozwód czy separacja

#1

Jestem chyba gotowa , myślę,że zdecydowana na pewno żeby zakończyć farsę mojego małżeństwa. Moje pytanie, czy najpierw ,ze względu na dzieci, lepiej złożyć wniosek o separację ( opłata ta sama, pytałam ale to znaczenia nie ma akurat) czy wniosek od razu o rozwód?
Odpowiedz
#2

Jezeli jestes pewna ze nie chcesz ratowac malzenstwa to nie ma sensu skladac wniosku o separacje tylko o rozwod.
Odpowiedz
#3

tylko myślałam,że szybciej pójdzie z separacją , bo "słyszałam" ,że po separacji rozwód dostaje się bardzo szybko. Mam małe dzieci dla sądu to istotne by było. Generalnie nie chcę orzekania o winie ( uważam,że oboje doprowadziliśmy do tego,że mąż kogoś ma, do czego się przyznał, nawet synowi powiedział o tym)
Odpowiedz
#4

To nie ma znaczenia u nas rozwod zakonczyl sie na pierwszej sprawie a corcia miala wtedy 9 miesiecy
Odpowiedz
#5

Ja po prostu nie mam siły już bo zaczynam mieć chorą obsesję na punkcie jego "przyjaciółki" i ich love story, dlatego chciałabym to skończyć już. Ogólnie nie ma żadnej walki wszystko sobie "wyjaśniliśmy", wszystko mi powiedział itd on oczywiście nie chce bo "dzieci" ale dla mnie to jest skończone po prostu, koniec i chcę to załatwić jak najszybciej bez orzekania z opieką naprzemienną
Odpowiedz
#6

z orzekaniem o winie czy nie?
Odpowiedz
#7

Bez orzekania, chociaz u mnie tez taka sytuacja moj byly zdradzal mnie z moja przyjaciolka i sam zlozyl wniosek, moglam chciec orzekania o wienie ale dla swojego dobra i spokoju zrezygnowalam bo po co
Odpowiedz
#8

i ja mam takie też podejscie do tego , bez sensu wszystko to jest
Odpowiedz
#9

ale sąd nie będzie wymyślał jakiś mediacji i tego typu innych terapii? bo tego nie chcę absolutnie się nie zgodzę na to , bo tu nie ma co ratować
Odpowiedz
#10

Tez mam dzieci i rozwód na pierwszej sprawie. Sąd wam nie da terapie ani mediacji jeśli nie chcecie i oboje jesteście zgodni
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości