Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rozwód i dom na kredyt, mąż niewypłacalny

#1

A więc sytuacja wygląda następująco.

Jestem w trakcie rozwodu. Mymy wspólny dom wzięty na kredyt. Chciałabym go sprzedać lecz jeszcze mąż nie wyraża na to zgody. Jest niewyplacalny, by go spłacić. Co mogę z tym faktem zrobić. Czy tylko pozostaje mi czekać aż komornik zlicytuje dom? Ja nie jestem w stanie sama go spłacać. Dziękuję za każdą podpowiedź!
Odpowiedz
#2

Rozwiązania są w zasadzie trzy. Jedno z Was bierze dom i spłaca drugiego, sprzedajecie i dzielicie się kasa, w razie braku porozumienia między Wami, sąd nakaze sprzedaż domu przez komornika, co wiązać się będzie z zapłatą jego wynagrodzenia % z kwoty uzyskanej że sprzedaży domu, a to są dość duże pieniądze.
Odpowiedz
#3

Niech komornik sprzeda. Może starczy na kawalerke. Po co macie dojsc do porozumienia i sprzedac tak aby kazde moglo kupic dwu pokojowe mieszkanie?
Odpowiedz
#4

Próbuj namówić na sprzedaż. Jak nie sprzedacie to będą długi i i tak zlicytuja. Sprawdź umowę kredytu hipotecznego na jakich warunkach był brany, ja w mojej mam zapis że w przeciągu 3 lat jak chce sprzedać mieszkanie to muszę im oddać dodatkowo 2%
Odpowiedz
#5

to jak mąż wyobraża sobie podział majątku?dodam,że bank nie obchodzi sprawa rozwodowa,lecz spłacanie zobowiązania
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości