Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rozwód orzekanie o winie i długi

#1

Czy ktoś z Was może mi podpowiedzieć jakiej decyzji sądu mogę sie spodziwewać w kwestii majątkowej? Rozwodze sie bez orzekania o winie ale moj mąż robił długi na boku od wielu lat, a ja dziś sama spłacam wspólnie zaciągnięty kredyt hipoteczny i konsolidacyjny dobierany na remont mieszkania, i zadłużenia męża. On nie dokłada sie do nich nic, a nic. Mieszkanie spłacane jest od 7 lat w tym od roku spłacam wszystko sama. Mąz oznajmił ze chce spłaty swojej części ale ja w tej chwili ani najbliższym czasie nie bede miała skąd wziąsc i zaden bank nie udzieli mi juz kredytu ponieważ w tej chwili moje opłaty przekraczają uzyskiwane dochody. Dwoje dzieci mam przy sobie i ledwo wiąze koniec z koncem gdyż mąż daje pieniądze na chłopców wedle uznania i są to marne grosze. Za niedlugo mamy sprawe o zasądzenie alimentów. Czy sąd weźmie pod uwage, ze nie mam go z czego spłacić i to, ze już spłacam nasze wspólne zadłużenia? Czy ktos ma podobne doświadczenia? Czy warto brać do takiej sprawy adwokata a jeśli tak to którego w Głogowie?
Odpowiedz
#2

Wiem jedno od prawnika w moim przypadku, że kredyty męża na których nie ma mego podpisu mnie nie dotyczą. Mimo małżeństwa to wyłącznie jego długi, pod warunkiem, że wydał je wyłącznie na swoje zachcianki.
Odpowiedz
#3

Rozdzielność z datą wsteczną (tylko w sądzie), zasądzenie zwrotu połowy zapłaconych rat lub zaliczenie tych rat na poczet długu wobec Ciebie. Nie wiem z jakiego powodu jest rozwód, ale jeśli mąż działał na Twoją szkodę lub szkodę wspólnego majątku to można obniżyć jego udział i wówczas nie będzie podziału po połowie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości