Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rozwód po wygranej sprawie o znęcanie

#1

Sytuacja taka- maz bije, wyzywa mnie i dzieci. Uciekamy, zgłaszany wszystko na Policję. Aresztują go. Potem jest wyrok. Więzienie, zakaz kontaktu i zakaz zbliżania sie do nas. W międzyczasie oczywiście osobno sprawa o rozwod, alimenty i pozbawienie praw rodzicielskich. Na sprawę czekam rok. Właśnie dostalam wezwanie na przesłuchanie. Pytanie moje-ile takich spraw rozwodowych może byc? Czy on może być na tej samej sadowej ze mna jeśli nie może sie do mnie zbliżać. Trzecie czy jeśli czekam rok moje dzieci dostaną alimenty za ten czas?
Odpowiedz
#2

Co do alimentów. Jeśli Pani wnosiła o ich zasądzenie pod dnia wniesienia pozwu to sąd powinien tak właśnie zasądzić. Rozumiem że o zabezpieczenie alimentów Pani nie wniosła?
Odpowiedz
#3

Nie. Byłam u prawnika pisząc pozew.
Odpowiedz
#4

Wiec alimenty beda przyznane od dnia sprawy .
Odpowiedz
#5

Niekoniecznie. To że nie ma wniosku o zabezpieczenie nie oznacza że data alimentów będzie od dnia wydania wyroku. Proszę sprawdzić dokładnie treść pozwu i jeszcze przed rozprawą uzupełnić pozew
Odpowiedz
#6

Ja robiłam z zabezpieczeniem i zasadzone mi zostaly od dnia sprawy. A jezeli chodzi o zalegle te Sąd mi powiedzial że musze złożyć do sądu rejonowego i moge to zrobić 3 lata wstecz . Np jak nie płacił 3 lata .
Odpowiedz
#7

I dodam w żadnym wypadku nie da się przewidzieć ile będzie rozpraw. Zależy to od postawy pozwanego, czy się stawi czy wyrazi zgodę na orzeczenie o jego winie mimo oczywistości. Ale również od ilości spraw w sądzie itd. No i co do obecności. W sądzie on musi (powinien) być bo w sprawach rozwodowych najistotniejsze jest przesłuchanie stron
Odpowiedz
#8

Ja prawie 12 miesięcy na termin sprawy rozwodowej. W międzyczasie zakończyła sie sprawa o znęcanie psychiczne i fizyczne z wyrokiem na korzyść moja i synów.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości