Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SPÓŁKA KOMANDYTOWA SP Z O.O. Z MALTAŃSKIM KOMPLEMENTARIUSZEM

#1

Mam pytanie czy ktoś może zdecydował się na prowadzenie działalności gospodarczej w tej formie. Podobni jest to ciekawa forma ze względu na optymalizacje podatkową. Pytanie czy jest to w pełni legalne i bezpieczne a także proste w obsłudze. Proszę o informacje jeśli ktoś ma pewne info bo w necie są różne bardzo sprzeczne opinie?
Odpowiedz
#2

Chyba chodzi Ci o takie rozwiązanie


Polska spółka komandytowa
Maltański komandytariusz w postaci spółki LP (Limited Partnership)
Polski komplementariusz w postaci sp. z o.o. (Spółka z ograniczoną odpowiedzialności)


Struktura zakłada uruchomienie polskiej spółki komandytowej składającej się ze spółki polskiej i maltańskiej.

Takie rozwiązanie pozwoli zredukować podatek dochodowy do minimum (podatek płacimy tylko od jednego procenta pozostającego w polskiej spółce)

Kluczowym elementem jest forma prawna spółki komandytowej, która nie jest płatnikiem podatku dochodowego jedynie dzieli zysk na partnerów spółki. W tym wypadku polskiego komplementariusza i maltańskiego komandytariusza.

Zysk dzielony jest na spółkę polską 1% i na spółkę maltańską 99%. Spółka polska zapłaci CIT od osiągniętego zysku czyli od 1%, natomiast spółka maltańska wypłaca zysk na partnerów spółki który do poziomu 500 tys. (na partnera) pozostaje nieopodatkowany.

Spółka maltańska jest transparentna podatkowo, gdyż zgłoszona jest jako polski pracodawca posiadający numer NIP i VAT.

Wszystkie elementy struktury posiadają indywidualne interpretacje Ministerstwa Finansów potwierdzające poprawność podziału i wypłaty zysków.
Odpowiedz
#3

Wszystko fajnie tylko pamiętaj, że trochę się zmieniło od stycznia. Zgodnie z wprowadzonymi od 1 stycznia 2019 r. przepisami art. 119a par. 1 Ordynacji podatkowej, czynność nie skutkuje osiągnięciem korzyści podatkowej, jeżeli osiągnięcie tej korzyści, sprzecznej w danych okolicznościach z przedmiotem lub celem ustawy podatkowej lub jej przepisu, było głównym lub jednym z głównych celów jej dokonania, a sposób działania był sztuczny.

.
Odpowiedz
#4

Temat stary jak świat ale w 2019 r. obecnie już nie taki oczywisty. Tu jest opisane jak to funkcjonowało https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/cit/...ystna.html
Odpowiedz
#5

Dalej to działa tylko robią to w bardziej przemyślany sposób, przedsiębiorcy są kreatywni
Odpowiedz
#6

Wszytsko da się robić w granicach prawa tylko mądrze i nie zawsze na maxa. Czasami można zaoszczędzić tylko trochę ale bezpiecznie. Sprawa takich spółek jest nadal otwarta ale to musi zrobić dobry prawnik wraz z doradcą podatkowym po szczegółowej analizie działalności przedsiębiorcy. Niestety takich kancelarii nie jest wiele. Zwykle cisną usługę założenia spółki na Malcie a co będzie później to już niech się martwi kto inny. Trzeba do takich rzeczy zawsze mądrze wybrać prawnika. Niestety w Warszawie nie ma wielu dobrych specjalistów od tych spraw
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości