Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego millenium - reklamacja

#1

Moim sąsiadom bank millenium upomniał się o kolejną już trzecią ratę ubezpieczenia niskiego wkładu ( w sumie już jakieś 10 tys zł). Napisaliśmy odwołanie z powołaniem się na klauzule niedozwolone itp.... Jak się można domyśleć odpowiedź banku o dziwo po dwóch tygodniach, z odmową przyjęcia reklamacji a w nim zero poruszenia kwestii abuzywnośći. Reklamacja wysłana przez nas były adresowana DW do UOKiK i pytanie co dalej ? Kolejna reklamacja......, czy Kancelaria Prawna i pozew indywidualny i jeśli tak to która kancelaria do sprawy UNWW ???
Odpowiedz
#2

Obowiązkowo Rzecznik finansowy http://www.rf.gov.pl/skargi/zasady-przyjmowania-skarg. Dzisiaj mi napisali, że są gotowi na obsługę dużej liczby skargSmile
Odpowiedz
#3

Po wyczerpaniu ścieżki reklamacji można korzystać z Rzecznika Finansowego. DO woli. Bardzo polecam.
Odpowiedz
#4

Z tym to bywa rożnie ludzie odzyskiwali w drodze reklamacji, przez RF, przez sąd, prawnika etc. Zależy od banku i na kogo trafi przy rozpatrywaniu reklamacji.
Odpowiedz
#5

Mam kredyt w BPH, wiem że płaciłam jakieś ubezpieczenie od niskiego wkładu własnego, i co 5 lat przeliczają mi wartość mieszkania oraz kredytu a że wartość mieszkania jest niższa to do całości kredytu dodają mi okrągłą sumkę, jak mam to zareklamowac? Czy komuś się udało? Macie gotowe druki reklamacji? Proszę podeslijcie
Odpowiedz
#6

Mam hipoteke od 2008r w millenium. Oczywiscie w chf. Poniewaz w tym roku we wrześniu beda chcieli ubezpieczenie niskiego wkladu Czy mozna to jakos obejsc? Cos napisac? Gdzies sie odwolac?
Odpowiedz
#7

Reklamacja na piśmie o zwrot niezależnie pobranych kwot tytułem UNWW.
Odpowiedz
#8

A jak jest w getinie?kredyt w 2007
Odpowiedz
#9

W getinie jest podobnie póki splacony kapital nie osiagnie jakiejś kwoty( nie jestem w stanie powiedziec jaka kwota niebawem sie dowiem) to UNWW jest wznawiane. Wyglada na to ze jeszcze dlugo moj kapital nie osiagnie tego pułapu najgorsze ze nie ma jak sprawdzić czy i kiedy wznawiaja to ubezpieczenie
Odpowiedz
#10

Ale UNWW nie jest pobierane wiecznie. w mbank takie ubezpieczenie odnawia się co 36 miesiecy ale tylko do momentu spłaty kredytu do poziomu, przy którym UNWW nie jest już wymagane. W moim przypadku kredyt również z 2008 roku, pobrano 2,5 składki i na tym koniec. Oczywiście bazując na waszych doświadczeniach złożę reklamację na pobrane składki.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości